Facebook Pixel

Advil® 200 mg x 10 drajeuri

Cod: W56021002
Brand: GSK
Status:
Advil® 200 mg x 10 drajeuri contine ibuprofen, care este un antiinflamator nesteroidian ce actioneaza prin reducerea febrei, durerii si inflamatiei.

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

6,58 Lei TVA inclus

Descriere Advil® 200 mg x 10 drajeuri

Advil® 200 mg x 10 drajeuri contine ibuprofen, care este un antiinflamator nesteroidian ce actioneaza prin reducerea febrei, durerii si inflamatiei.

Mod de actiune si indicatii:

Advil apartine grupului de medicamente denumite antiinflamatoare nestroidiene (cunoscute ca aiNs) si este folosit pentru a calma durerea si a reduce inflamatia si febra.

Este utilizat pentru ameliorarea durerii de intensitate redusa si moderata, durerilor osteoarticulare si musculare (inclusiv tendinite, bursite, luxatii, entorse), durerilor de spate, durerilor de cap, migrenei (tratament si profilaxie), durerilor dentare, dismenoreei (menstruatiei dureroase), febrei si pentru ameliorarea simptomelor racelii si gripei.

Mod de administrare:

Luati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. trebuie sa discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti, varstnici si adolescenti cu varsta peste 12 ani: un drajeu la fiecare 4-6 ore, dupa cum este nevoie.

Drajeurile vor fi inghitite in intregime, cu apa, inainte sau dupa mese.

Nu se vor administra mai mult de 6 drajeuri (1200 mg) in 24 de ore.

Nu se vor administra la copii sub 12 ani.

Precautii si contraindicatii:

Nu luati Advil drajeuri daca:

  • sunteti alergic la ibuprofen sau oricare dintre celelalte componentele ale acestui medicament (vezi pct. 6).
  • ati avut reactii alergice, cum sunt astm bronsic, secretii nazale, eruptie trecatoare pe piele cu mancarime sau umflarea buzelor, a fetei, a limbii sau a gatului dupa ce ati luat medicamente care contin acid acetilsalicilic sau alte medicamente pentru durere si inflamatie (aiNs).
  • ati avut ulcer sau sangerare la nivelul stomacului sau intestinului subtire (duoden) legate de utilizarea anterioara a medicamentelor pentru durere si inflamatie (aiNs)
  • aveti ulcer sau sangerare la nivelul stomacului sau intestinului subtire (duoden) sau daca ati avut doua sau mai multe astfel de episoade in trecut
  • aveti probleme ale ficatului, rinichilor sau inimii (incluzand boala cardiaca coronariana) severe
  • sunteti in ultimele 3 luni de sarcina

Adresati-va medicului dumneavoastra inainte sa luati advil drajeuri daca:

  • luati alte medicamente impotriva durerii si inflamatiei, inclusiv inhibitori selectivi ai ciclooxigenazei.
  • exista in familie o tulburare in producerea pigmentului rosu din sange (porfirie)
  • aveti afectiuni intestinale inflamatorii cronice, cum sunt inflamatia colonului cu ulcere (colita ulcerativa), o inflamatie care afecteaza tractul digestiv (boala Crohn) sau alte afectiuni ale stomacului sau intestinului
  • aveti probleme cu inima, inclusiv insuficienta cardiaca, angina (durere in piept) sau daca ati avut atac de cord, chirurgie bypass, boala arteriala periferica (circulatie defectuoasa a sangelui in picioare din cauza arterelor ingustate sau blocate) sau orice fel de accident vascular cerebral
  • daca suferiti de astm bronsic, boli ale ficatului sau rinichilor.

Sarcina si alaptarea:

Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament.

sarcina: Medicamentul nu este recomandat in timpul sarcinii, in special in primele 3 luni. Este contraindicat in timpul ultimelor 4 luni de sarcina.

alaptarea: adresati-va medicului inainte de a utiliza advil drajeuri in timpul alaptarii. se recomanda, ca o masura de precautie, sa se evite administrarea acestuia la mamele care alapteaza.

Reactii adverse posibile:

Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reactii adverse, cu toate ca nu apar la toate persoanele.

S-au raportat:

  • dureri abdominale, dispepsie abdominala, dispepsie, greata, varsaturi, constipatie, diaree, flatulenta, ulcer gastric sau duodenal, sangerari ale tractului digestiv, perforatie gastrointestinala, boala Crohn, melena (scaun negru lucios), hematemeza (varsaturi cu sange), inflamatii sau ulceratii ale gurii, gastrita, colita;
  • mai putin frecvente: eruptii alergice pe piele, mancarime, urticarie, edeme;
  • foarte rar edem angioneurotic, soc anafilactic, crize de astm bronsic la persoane alergice la aiNs, anemie, modificari ale formulei sanguine;
  • pot aparea usor contuzii, sangerari in urma contuziilor, foarte rar anemie;
  • foarte rar sange in urina, tulburari in functionarea rinichilor sau a ficatului;
  • hipersensibilitate (reactii alergice) si reactii anafilactice, dispnee la pacientii care sufera de astm bronsic sau alergii;
  • somnolenta, iritabilitate si unele cazuri de tulburari psihotice si reactii depresive;
  • foarte rar tulburari ale vederii si auzului, ameteli, stari de nervozitate;
  • insuficienta cardiaca, angina pectorala, cresterea tensiunii arteriale;
  • rar zgomote in urechi;
  • foarte rar anemie aplastica, anemie hemolitica, agranulocitoza, leucopenie, trombocitopenie, anemie.

Compozitie:

  • Substanta activa este ibuprofenul. Fiecare drajeu contine ibuprofen 200 mg. 
  • Celelalte componente sunt: Nucleu: amidon de porumb, amidon pregelatinizat, dioxid de siliciu coloidal anhidru, acid stearic, croscarmeloza sodica, laurilsulfat de sodiu; stratul de drajefiere: sucroza, celuloza microcristalina, ceara Carnauba, Opaglos Clear Gs-2-0310 (shellac, spirt metilat industrial 74 OP, povidona, monogliceride acetilate (E 472a)), Opalux Brown as-R-9030-a (sucroza, dioxid de titan (E 171), apa purificata, oxid rosu de fer (E 172), povidona, benzoat de sodiu (E 211), p-hidroxibenzoat de metil (E 218), p-hidroxibenzoat de propil (E 216)).
Mod de prezentare: cutie cu 10 drajeuri.
Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale Advil® 200 mg x 10 drajeuri

Mai multe informatii
Indicat pentruFebra
Prospect

Prospect: Informații pentru utilizator

Advil 200 mg drajeuri

Ibuprofen

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Acest medicament este disponibil fără prescripţie medicală. Cu toate acestea, este necesar să luaţi Advil cu atenţie, pentru a obţine cele mai bune rezultate.

  • Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.

  • Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau sfaturi.

  • Trebuie să opriţi tratamentul şi să vă prezentaţi la medic dacă simptomele dumneavoastră se înrăutăţesc sau nu se îmbunătăţesc după 3 zile pentru febră şi 5 zile pentru dureri.

  • Dacă vreuna dintre reacţiile adverse devine gravă sau dacă observaţi orice reacţie adversă nemenţionată în acest prospect, vă rugăm să-i spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Ce găsiți în acest prospect 

  1. Ce este Advil și pentru ce se utilizează

  2. Ce trebuie să știți înainte să utilizați Advil

  3. Cum să utilizați Advil

  4. Reacții adverse posibile

  5. Cum se păstrează Advil

  6. Conținutul ambalajului și alte informații

1.          Ce este Advil și pentru ce se utilizează

Advil aparţine grupului de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidiene (cunoscute ca AINS) şi este folosit pentru a calma durerea şi a reduce inflamaţia şi febra. Este utilizat pentru ameliorarea durerii de intensitate redusă şi moderată, durerilor osteoarticulare şi musculare (inclusiv tendinite, bursite, luxaţii, entorse), durerilor de spate, durerilor de cap, migrenei (tratament şi profilaxie), durerilor dentare, dismenoreei (menstruaţiei dureroase), febrei şi pentru ameliorarea simptomelor răcelii şi gripei.

Advil este indicat la adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani.

2.          Ce trebuie să știți înainte să utilizați Advil Nu utilizați Advil:

  • dacă sunteți alergic la ibuprofen sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament (enumerate la 6);

  • dacă aveţi hipersensibilitate la acid acetilsalicilic şi la alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS);

  • dacă suferiţi de astm bronşic, reacţii bronhospastice, rinită, urticarie sau edem angioneurotic;

  • dacă suferiţi sau aţi suferit de ulcer gastric sau duodenal în evoluţie, boli inflamatorii gastro- intestinale, lupus eritematos diseminat, hemoragii gastro-intestinale, hemoragii cerebrovasculare sau alte hemoragii active, boli ale sângelui;

  • dacă sunteţi imediat înainte de sau după o operaţie pe cord;

  • dacă aveţi insuficienţă cardiacă severă;

  • dacă aveţi insuficienţă coronariană decompensată;

  • dacă aveţi insuficienţă hepatică severă sau insuficienţă renală severă;

  • dacă sunteţi în ultimele 4 luni de sarcină.

Vă rugăm să contactaţi medicul chiar dacă aţi prezentat aceste manifestări anterior. Advil nu se administrează la copii cu vârsta sub 12 ani.

Atenționări și precauții

A nu fi folosit împreună cu alte medicamente cu rol de calmare a durerilor cum sunt antiinflamatoarele nesteroidiene. Dacă luaţi alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene, întrebaţi-l pe medicul dumneavoastră înainte de a utiliza Advil.

Întrerupeţi utilizarea şi adresaţi-vă medicului dumneavoastră dacă observaţi o reacţie alergică puternică, incluzând înroşiri ale pielii, urticarie sau băşici. Poate precipita apariţia bronhospasmului la pacienţii suferind de astm bronşic sau la cei cu antecedente de astm bronşic sau afecţiuni alergice.

Poate cauza sângerări stomacale. Dacă observaţi prezenţa sângelui în vărsături, materii fecale sau aveţi scaun foarte închis la culoare, opriţi tratamentul cu Advil şi adresaţi-vă imediat unui medic.

Pentru controlul simptomelor se va utiliza cea mai redusă doză eficace. Nu depăşiţi doza recomandată.

Se va administra cu precauţie la persoanele în vârstă.

În cazul pacienţilor care suferă de ciroză hepatică, alte disfuncţii hepatice sau renale, sau boli ale inimii trebuie întrebat medicul înaintea administrării Advil.

Medicamentele anti-inflamatoare/împotriva durerii, cum este ibuprofenul, pot fi asociate cu un risc uşor crescut de infarct miocardic sau accident vascular cerebral, în special dacă sunt utilizate în doze mari. Nu depăşiţi doza recomandată sau durata tratamentului.

Trebuie să discutaţi despre tratament cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul, înainte de a lua Advil în cazul în care:

  • aveţi probleme ale inimii, inclusiv insuficienţă cardiacă, angină pectorală (dureri în piept) sau dacă aţi avut un infarct miocardic, intervenţie chirurgicală pentru by-pass, boală arterială periferică (circulaţie redusă a sângelui la nivelul picioarelor sau tălpilor, din cauza îngustării sau blocării arterelor) sau orice tip de accident vascular cerebral (inclusiv „accident vascular cerebral minor” sau accident ischemic tranzitoriu „AIT”).

  • aveţi tensiune arterială mare, diabet zaharat, concentraţii crescute de colesterol în sânge, istoric familial de boli ale inimii sau accident vascular cerebral sau dacă sunteţi fumător.

Deoarece ibuprofenul, ca şi alte inflamatoare nesteroidiene, poate determina prelungirea timpului de sângerare, el trebuie utilizat cu prudenţă la pacienţii cu probleme de coagulare a sângelui şi la pacienţii aflaţi sub terapie cu anticoagulante.

În cazul apariţiei tulburărilor de vedere, administrarea de ibuprofen trebuie întreruptă şi se recomandă efectuarea unui control oftalmologic.

Aveți grijă deosebită când utilizați Advil

Reacții la nivelul pielii

Au fost raportate reacții grave la nivelul pielii în asociere cu tratamentul cu Advil. Trebuie să încetați să mai luați Advil și să solicitați imediat asistență medicală dacă prezentați erupție pe piele, leziuni ale mucoaselor, bășici sau alte semne de alergie, întrucât acestea pot fi primele semne ale unei reacții foarte grave la nivelul pielii. Vezi pct. 4.

Se recomandă evitarea utilizării ibuprofenului în caz de varicelă.

Ce trebuie să evitaţi când luaţi acest medicament?

Unele medicamente care sunt anticoagulante (acţionează împotriva coagulării sângelui) (de exemplu acid acetilsalicilic/aspirină, warfarină, ticloplidină), unele medicamente care acţionează împotriva tensiunii arteriale crescute (inhibitori de enzimă de conversie a angiotensinei de exemplu captopril, medicamentele blocante ale beta receptorilor, antagoniştii de angiotensină II), şi chiar alte medicamente pot afecta sau pot fi afectate de tratamentul cu ibuprofen. Prin urmare cereţi sfatul medicului înainte de a utiliza ibuprofen împreună cu alte medicamente.

Advil împreună cu alte medicamente

Vă rugăm să spuneți medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă luați sau ați luat recent orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripție medicală. Ar putea exista riscul de interacţiuni între Advil şi alte medicamente.

Advil poate influenţa sau poate fi influenţat de alte medicamente. De exemplu:

  • medicamente anticoagulante (care subţiază sângele/previn coagularea, cum sunt aspirina/acidul acetilsalicilic, warfarina, ticlopidina);

  • medicamente care scad tensiunea arterială mare (inhibitori ai ECA cum este captoprilul, beta- blocante cum este atenololul, antagonişti ai receptorilor de angiotensină II cum este losartanul);

  • corticosteroizi, acid acetilsalicilic, antiinflamatoare nesteroidiene (creşte incidenţa reacţiilor adverse);

  • inhibitori selectivi ai recaptării serotoninei (ISRS);

  • litiu (poate creşte concentraţia plasmatică dacă este administrat împreună cu ibuprofenul);

  • metotrexat (metotrexatul poate conduce la toxicitate severă şi fatală);

  • digoxină şi fenitoină (când este administrat împreună cu ibuprofenul, în cazuri particulare s-a semnalat creşterea concentraţiei plasmatice a digoxinei şi fenitoinei);

  • antiacide (pot creşte absorbţia gastro-intestinală de ibuprofen);

  • ciclosporină şi trimetoprim (ibuprofenul poate inhiba activitatea acestor medicamente).

Adresaţi-vă medicului sau farmacistului înainte de utilizarea Advil, dacă luaţi acid acetilsalicilic pentru prevenirea infarctului de miocard sau a accidentelor cerebrale vasculare deoarece ibuprofenul poate reduce efectele acidului acetilsalicilic.

Alte medicamente pot influenţa sau pot fi influenţate de tratamentul cu Advil. De aceea, întotdeauna trebuie să discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul înainte de a utiliza Advil împreună cu alte medicamente.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea

Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Dacă sunteţi gravidă, întrebaţi medicul înainte de a folosi Advil în timpul sarcinii. Medicamentul nu este recomandat în timpul sarcinii, în special în primele 3 luni. Este contraindicat în timpul ultimelor 4 luni de sarcină.

Dacă alăptaţi, întrebaţi medicul înainte de a folosi Advil. Se recomandă, ca o măsură de precauţie, să se evite administrarea acestuia la mamele care alăptează.

Conducerea vehiculelor și folosirea utilajelor

Din cauza reacţiilor adverse pe care le poate produce la nivelul sistemului nervos central (de exemplu tulburări de vedere, vertij, dureri de cap), ibuprofenul poate influenţa capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje.

Advil conține zahăr.

Dacă medicul dumneavoastră v-a atenţionat ca aveţi intoleranţă la unele categorii de glucide, vă rugăm să-l întrebaţi înainte de a lua acest medicament.

De asemenea, conţine p-hidroxibenzoat de metil (E 218) şi p-hidroxibenzoat de propil (E 216) care pot provoca reacţii alergice (posibil întârziate).

3.          Cum să utilizați Advil

Adulţi, vârstnici şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani: un drajeu la fiecare 4-6 ore, după cum este nevoie.

Nu se vor administra mai mult de 6 drajeuri (1200 mg) în 24 de ore. Drajeurile vor fi înghiţite în întregime, cu apă, înainte sau după mese. Nu se vor administra la copii sub 12 ani.

Dacă simptomele persistă adresaţi-vă medicului sau farmacistului.

Dacă utilizați mai mult Advil decât trebuie

Dacă ați luat mai mult Advil decât trebuie sau dacă copiii au luat medicamentul în mod accidental, adresați-vă imediat unui medic sau mergeți la cel mai apropiat spital pentru o evaluare a riscului existent și pentru sfaturi privind măsurile care trebuie luate.

Simptomele pot include greață, dureri abdominale, vărsături (pot conține urme de sânge), dureri de cap, țiuituri în urechi, dezorientare și mișcări oscilatorii ale ochilor. În cazul intoxicației grave s-au raportat următoarele simptome: somnolență, dureri în piept, palpitații, pierderea cunoștinței, convulsii (în special la copii), slăbiciune și amețeală, sânge în urină, senzație de corp rece și probleme respiratorii.

Dacă aveți orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului sau asistentei medicale.

4.          Reacții adverse posibile

Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacții adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.

Reacţii adverse posibile:

  • dureri abdominale, distensie abdominală (balonare), dispepsie, greaţă, vărsături, constipaţie, diaree, flatulenţă, ulcer gastric sau duodenal, sângerări ale tractului digestiv, perforaţie gastrointestinală, boală Crohn, melenă, hematemeză, inflamaţii sau ulceraţii ale gurii, gastrită, colită;

  • mai puţin frecvente: erupţii alergice pe piele, mâncărime, urticarie, edeme;

  • foarte rar, edem angioneurotic, şoc anafilactic, crize de astm bronşic la persoane alergice la AINS, anemie, modificări ale formulei

  • foarte rar meningită aseptică (în special la pacienţii cu lupus eritematos diseminat), meningită;

  • pot apărea uşor contuzii, sângerări în urma contuziilor, foarte rar anemie;

  • foarte rar sânge în urină, tulburări în funcţionarea rinichilor sau a ficatului;

  • hipersensibilitate (reacţii alergice) şi reacţii anafilactice, dispnee la pacienţii care suferă de astm bronşic sau alergii;

  • somnolenţă, iritabilitate şi unele cazuri de tulburări psihotice şi reacţii

  • foarte rar dureri de cap, tulburări ale vederii şi auzului, ameţeli, stări de nervozitate:

  • insuficienţă cardiacă, angină pectorală, creşterea tensiunii arteriale;

  • rar, zgomote în urechi;

  • foarte rar: anemie aplastică, anemie hemolitică, agranulocitoză, leucopenie, trombocitopenie, anemie, scăderea hematocritului şi hemoglobinei;

  • lipsa efectului medicamentos;

  • cu frecvență necunoscută: poate să apară o reacție cutanată gravă cunoscută sub numele de sindrom Simptomele sindromului DRESS includ: erupție cutanată, febră, inflamarea ganglionilor limfatici și eozinofile crescute (un tip de celule albe din sânge).

  • o erupție extinsă pe piele, de culoare roșiatică și cu aspect de solzi, cu umflături sub piele și bășici, localizată în special în zonele în care pielea este cutată, pe trunchi și la nivelul extremităților superioare, însoțită de febră, care apare la inițierea tratamentului (pustuloză exantematică generalizată acută). Dacă prezentați aceste simptome, încetați utilizarea Advil și solicitați asistență medicală. Vezi și pct. 2.

Medicamente precum Advil se pot asocia cu un risc uşor crescut de apariţie a atacului de cord („infarct miocardic”) sau a accidentului vascular cerebral.

În cazul apariţiei reacţiilor adverse, administrarea medicamentului trebuie întreruptă imediat şi aplicat tratamentul corespunzător.

Raportarea reacţiilor adverse

Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale din România http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament.

5.          Cum se păstrează Advil 

Nu lăsați acest medicament la vederea și îndemâna copiilor.

Nu utilizaţi Advil după data de expirare înscrisă pe cutie sau blister, după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.

A se păstra la temperaturi sub 25ºC, în ambalajul original.

Nu aruncați niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebați farmacistul cum să aruncați medicamentele pe care nu le mai folosiți. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.

6.          Conținutul ambalajului și alte informații

Ce conține Advil

  • Substanţa activă este ibuprofen 200 Fiecare drajeu conține 200 mg ibuprofen.

  • Celelalte componente sunt:-nucleu: amidon de porumb, amidon pregelatinizat, dioxid de siliciu coloidal anhidru, acid stearic, croscarmeloză sodică, laurilsulfat de sodiu; stratul de drajefiere: sucroză, celuloză microcristalină, ceară Carnauba, Opaglos Clear GS-2-0310 (shellac, spirt metilat industrial 74 OP, povidonă, monogliceride acetilate (E 472a)), Opalux Brown AS-R-9030-A (sucroză, dioxid de titan (E 171), apă purificată, oxid roşu de fer (E 172), povidonă, benzoat de sodiu (E 211), p- hidroxibenzoat de metil (E 218), p-hidroxibenzoat de propil (E 216)).

Cerneală de inscripționare:

Opacode Black S-1-27794 conține: shellac, spirt metilat industrial 74 OP, oxid negru de fer (E 172), alcool n-butilic, apă purificată, propilenglicol, alcool izopropilic.

sau

Opacode Black S-1-17823 conține: shellac, alcool izopropilic, oxid negru de fer (E 172), alcool n- butilic, propilenglicol, hidroxid de amoniu 28%.

Cum arată Advil și conținutul ambalajului

Drajeuri de formă rotundă, de culoare roz-maronie, cu textură netedă, cu suprafaţă lucioasă, având imprimat cu negru “Advil” pe una din feţe, cu diametrul de ~11,34 mm şi grosimea de ~5,8 mm.

Cutie cu un blister din Al/PVC a 10 drajeuri.

Cutie cu 2 blistere din Al/PVC a câte 10 drajeuri.

Cutie cu 3 blistere din Al/PVC a câte 10 drajeuri.

Cutie cu 5 blistere din Al/PVC a câte 10 drajeuri.

Cutie cu 10 blistere din Al/PVC a câte 10 drajeuri.

Deținătorul autorizației de punere pe piață și fabricantul

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE S.R.L.

Str. Costache Negri nr. 1-5,

Opera Center One, Etaj 6 (Zona 2), Sector 5, Bucureşti

România

Fabricantul

PFIZER CONSUMER MANUFACTURING ITALY S.R.L.

Via Nettunense 90, 04011 Aprilia (LT), Italia

Acest prospect a fost revizuit în Iunie 2020.

Alte surse de informaţii

Informaţii detaliate privind acest medicament sunt disponibile pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale din România http://www.anm.ro/

AfectiuneInflamatii si dureri
SimptomeDurere
Indicat pentruFebra
Compozitie produsIbuprofen
Functie produsAnalgezic , Antiinflamator, Antipiretic
adresabilitateUz general
Forma prezentareDrajeuri
BrandGSK
Zona corpSistemic
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Advil® 200 mg x 10 drajeuri


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in orice sat din Romania cu o taxa unica de transport de 13,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Lamisil® crema 10 mg/g crema x 15 g

    Lamisil® crema 10 mg/g crema x 15 g

    28,78 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Fenistil® gel 1 mg/g gel x 30 g gel

    Fenistil® gel 1 mg/g gel x 30 g gel

    20,75 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

    Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

    21,30 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate

    Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimat...

    19,18 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Parasinus® Penta x 12 comprimate

    Parasinus® Penta x 12 comprimate

    18,76 Lei TVA inclus
    lipsa stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Otosan Spray Nazal Copii 30ml

    Otosan Spray Nazal Copii 30ml

    31,50 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Tis - Dermotis unguent cu ichtiol 10% 25g

    Tis - Dermotis unguent cu ichtiol 10% 25g

    7,29 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Sanofi-Zentiva Modafen 200mg/30mg x 24compr.film

    Sanofi-Zentiva Modafen 200mg/30mg x 24compr.film

    18,56 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Uriage 1-Ere Apa Termala x 150ml

    Uriage 1-Ere Apa Termala x 150ml

    30,65 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Crevil - Gel puterea calului si ardei iute 250ml

    Crevil - Gel puterea calului si ardei iute 250ml

    11,70 Lei TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos

Mesaje
meniu
Cosul meu