Nu ai niciun produs in cos

a:7:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_combine";s:9:"attribute";N;s:8:"operator";N;s:5:"value";s:1:"1";s:18:"is_value_processed";N;s:10:"aggregator";s:3:"any";s:10:"conditions";a:1:{i:0;a:7:{s:4:"type";s:42:"salesrule/rule_condition_product_subselect";s:9:"attribute";s:14:"base_row_total";s:8:"operator";s:2:">=";s:5:"value";s:2:"49";s:18:"is_value_processed";N;s:10:"aggregator";s:3:"any";s:10:"conditions";a:16:{i:0;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018778";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:1;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018815";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:2;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018716";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:3;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018730";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:4;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018808";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:5;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018754";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:6;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018792";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:7;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018723";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:8;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018785";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:9;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018709";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:10;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183019072";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:11;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018761";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:12;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183019119";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:13;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183019188";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:14;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183019171";s:18:"is_value_processed";b:0;}i:15;a:5:{s:4:"type";s:32:"salesrule/rule_condition_product";s:9:"attribute";s:3:"sku";s:8:"operator";s:2:"==";s:5:"value";s:25:"MATTCA-OMD- 4744183018747";s:18:"is_value_processed";b:0;}}}}}

Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri se administreaza pentru ameliorarea simptomelor asociate racelii si gripei, precum: febra, durere cu diferite localizari, congestie nazala si sinusala.
Cod: W52117002
Brand: GSK

33 51 lei

Pret cu TVA

Acest produs face parte din categoria OTC-uri – medicamente fara prescriptie medicala si poate fi livrat doar pe teritoriul Romaniei.

Comenzile sunt confidentiale Transport gratuit Impachetare sigura Taxa unica de trasport

Descriere Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri se administreaza pentru ameliorarea simptomelor asociate racelii si gripei, precum: febra, durere cu diferite localizari, congestie nazala si sinusala.

Indicatii:

Theraflu Sinus raceala si gripcontine o combinatie de 2 substante active care actioneaza asupra simptomelor asociate racelii si gripei:

  • Paracetamol este un calmant al durerii (analgezic) si reduce febra (reduce temperatura dumneavoastra atunci cand aveti febra)
  • Clorhidrat de fenilefrina este un decongestionant nazal si un decongestionant al sinusurilor. Reduce congestia nazala si presiunea asupra sinusurilor.

Substantele active din Theraflu Sinus raceala si gripa actioneaza impreuna pentru reducerea simptomelor majore asociate racelii si gripei, inclusiv: congestie nazala si sinusala, durerile de intensitate mica, dureri de cap, scaderea temporara a febrei.

Mod de administrare:

Adulti si copii cu varsta peste 12 ani: Luati un plic la fiecare 4 pana la 6 ore, cum e nevoie, pana la 3-4 plicuri pe zi.
Continutul unui plic se dizolva in aproximativ 250 ml de apa fierbinte, dar nu clocotita. A se bea cald. Nu utilizati mai mult de 5 zile.

Precautii si contraindicatii:

Nu luati Theraflu Sinus raceala si gripa daca:

  • sunteti alergic la paracetamol, fenilefrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament;
  • suferiti de boli de inima severe sau tensiune arteriala mare (hipertensiune arteriala); de hipertiroidism ,glaucom, feocromocitom;
  • luati alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale, medicamente care reduc pofta de mancare etc.
  • luati antidepresive triciclice sau beta-blocante.

Theraflu Sinus raceala si gripa contine:
Zahar (12,6 g/plic): A se lua in considerare la pacientii care au diabet zaharat. Daca medicul dumneavoastra v-a atentionat ca aveti intoleranta la unele categorii de glucide, va rugam sa contactati medicul dumneavoastra inainte de a utiliza acest medicament.
Sodiu: 42,2 mg pe plic. A se lua in considerare de catre pacientii care sunt la diete sarace in sodiu.

Reactii adverse posibile:

Urmatoarele reactii adverse au fost raportate la paracetamol: agranulocitoza, trombopenie; reactii alergice cutanate; ingustarea cailor respiratorii (mai ales la pacientii cunoscuti ca avand astm bronsic); afectarea functiei ficatului.

Urmatoarele reactii adverse au fost raportate la administrarea de fenilefrina: nervozitate, durere de cap, ameteli, insomnie, cresterea tensiunii arteriale, greata, varsaturi, atac acut de glaucom, palpitatii, cresterea vitezei batailor inimii, reactii alergice cutanate.

Sarcina si alaptarea:

Nu utilizati acest medicament daca sunteti gravida sau daca alaptati.

Compozitie:

  • Substantele active sunt paracetamol 650 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.
  • Celelalte componente sunt: zahar, acesulfam de potasiu, galben de chinolina (E 104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrina M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aroma de lamaie sortul ,,Natural Lemon WONF Durarome 860.098/TD 10.91’’, aroma de lamaie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860.202/TD 09.91’’acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.

Mod de prezentare: cutie cu 10 plicuri unidoza.

 


Intelegem cat de important este pentru tine sa fii corect informat si te asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse.  Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre.  

Iti multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalezi eventuale erori pe adresa comenzi@mattca.ro

Informatii aditionale Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

Compozitie Paracetamol
Afectiune Febra
Simptome Nas infundat (obstructie nazala)
Indicat pentru Dureri de muschi

Prospect Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

Prospect: Informaţii pentru utilizator

THERAFLU SINUS RĂCEALĂ ŞI GRIPĂ 650mg/10mg pulbere pentru soluţie orală 
Paracetamol/Clorhidrat de fenilefrină 

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.
Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. 
-  Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi. 
-  Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau sfaturi. 
-  Dacă manifestați orice reacţii adverse, adresați-vă medicului sau farmacistului.
Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4. 
-  Dacă după 5 zile nu vă simţiţi mai bine sau febra persistă mai mult de 3 zile sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic. 

În acest prospect găsiţi: 

  1. Ce este Theraflu Sinus răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează 
  2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă 
  3. Cum să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă 
  4. Reacţii adverse posibile 
  5. Cum se păstrează Theraflu Sinus răceală şi gripă 
  6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii 

1. Ce este Theraflu sinus răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează 

Theraflu Sinus răceală şi gripă conţine o combinaţie de 2 substanțe active care acționează asupra simptomelor asociate răcelii și gripei: 
-  paracetamol este un calmant al durerii (analgezic) și reduce febra (reduce temperatura dumneavoastră atunci când aveți febră); 
-  clorhidrat de fenilefrină este un decongestionant nazal și un decongestionant al sinusurilor; reduce congestia nazală și presiunea asupra sinusurilor. 

Substanţele active din Theraflu Sinus răceală şi gripă acţionează împreună pentru reducerea simptomelor majore asociate răcelii şi gripei, inclusiv:
-congestie nazală și sinusală,
-dureri de intensitate mică, 
-dureri de cap,
-scăderea temporară a febrei. 

2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu sinus răceală şi gripă

Nu utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă: 

  • dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenilefrină sau oricare dintre componentele acestui medicament (enumerate la punctul 6); 
  • dacă aţi utilizat un inhibitor de monoaminooxidază (IMAO) în ultimele 14 zile; (medicamente IMAO utilizate pentru tratarea depresiilor sau a bolii Parkinson). Dacă nu sunteţi sigur că medicamentul care a fost prescris pentru dumneavoastră conţine un IMAO, întrebaţi medicul sau farmacistul înainte de a utiliza acest medicament; 
  • dacă suferiţi de boli severe de inimă sau tensiune arterială mare (hipertensiune arterială); 
  • dacă suferiţi de activitate crescută a glandei tiroide (hipertiroidism); 
  • suferiţi de glaucom (tensiune crescută la nivelul ochilor); 
  • suferiţi de feocromocitom (un tip de tumoră a glandelor suprarenale situate în imediata apropiere a rinichilor, care este responsabilă pentru creşterea tensiunii arteriale); 
  • dacă luaţi antidepresive triciclice; 
  • dacă luaţi beta-blocante (medicamente utilizate în tratamentul hipertensiunii arteriale mari şi a bolilor de inimă); 
  • dacă luaţi alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale, medicamente care reduc pofta de mâncare. 

Atenţionări şi precauţii 

Înainte să utilizați Theraflu Sinus răceală şi gripă adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistul dacă: 

  • suferiți de afecțiuni la nivelul ficatului sau la nivelul rinichilor;
  • suferiți de anemie hemolitică;
  • suferiți de o afecțiune ereditară numită deficiență de glucozo-6-fosfat dehidrogenază; 
  • suferiţi de deshidratare sau malnutriţie cronică;
  • aveţi boli de inimă;
  • aveţi diabet zaharat;
  • suferiți de creșterea în dimensiuni a prostatei sau este posibil să aveţi retenţie urinară. 

Conţine paracetamol. Nu luaţi alte medicamente care conţin paracetamol. Dacă se depăşeşte doza maximă de paracetamol pe zi, pot să apară leziuni severe la nivelul ficatului. 

Adresați-vă medicului dacă: 

  • durerea sau congestia nazală se agravează sau persistă mai mult de 5 zile (sau dacă simptomele nu se ameliorează în 5 zile); 
  • febra se agravează sau persistă mai mult de 3 zile; 
  • roşeaţa sau edemele sunt prezente sau apar simptome noi. 

Theraflu Sinus Răceală şi Gripă împreună cu alte medicamente 
Spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă utilizați sau aţi utilizat recent sau s-ar putea să utilizați orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripţie medicală, îndeosebi: 
·  Inhibitori ai monoaminooxidazei (IMAO), utilizaţi în tratamentul depresiei şi a bolii Parkinson: NU utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă dacă luaţi sau aţi luat IMAO în ultimele 14 zile; 
·  Medicamente antidepresive utilizate în tratarea depresiei, cum ar fi antidepresivele triciclice; 
·  Medicamente utilizate în tratarea hipertensiunii arteriale, cum ar fi beta-blocantele; 
·  Medicamente utilizate în tratarea insuficienţei cardiace sau ritmului cardiac anormal (digoxin sau alte glicozide cardiace); 
Medicamente pentru fluidizarea sângelui (anticoagulante), cum ar fi warfarina sau alte cumarine; 
·  Medicamente care conţin paracetamol sau decongestionante pentru răceală şi gripă ; 
·  Medicamente pentru greaţă şi vărsături, cum ar fi metoclopramid sau domperidon; 
·  Medicamente pentru tuberculoză (rifampicină sau isoniazidă), pentru infecţii bacteriene(cloramfenicol);
·  Medicamente utilizate în tratamentul convulsiilor, cum ar fi fenitoina, fenobarbital, carbamazepina şi lamotrigina; 
·  Colestiramina utilizată pentru scăderea valorii din sânge a colesterolului; 
·  Zidovudina utilizată în tratamentul infecţiei cu HIV; 
·  Probenecid utilzat în tratamentul gutei; 
·  Ergotamina şi metilsergida, utilizate pentru migrene. 

Interacţiunea cu testele de laborator 
Acest medicament poate interfera cu rezultatele testului realizat pentru determinarea valorii acidului uric din sânge, în special la pacienţii care suferă de gută sau sunt diagnosticaţi cu gută. 

Theraflu Sinus răceală şi gripă împreună cu alimente, băuturi 
Nu consumaţi alcool în timp ce luaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă. 

Sarcina şi alăptarea 
Nu utilizaţi acest medicament dacă sunteţi gravidă.
Nu utilizaţi acest medicament dacă alăptaţi.
Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua orice medicament. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor 
Nu sunt cunoscute efectele Theraflu Sinus răceală şi gripă asupra capacităţii de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje. 

Informaţii importante privind unele componente ale Theraflu Sinus răceală şi gripă 
Theraflu Sinus răceală şi gripă conţine: 
·  Zahăr (12,6 g/plic): a se lua în considerare la pacienţii care au diabet zaharat. Dacă medicul dumneavoastră v-a atenţionat că aveţi intoleranţă la unele categorii de glucide, vă rugăm să contactaţi medicul dumneavoastră înainte de a utiliza acest medicament. 
·  Colorantul Sunset yellow FCF (E 110): Poate cauza reacţii alergice. 
·  Sodiu: 42,2 mg pe plic. A se lua în considerare de către pacienţii care sunt la diete sărace în sodiu. 

3. Cum să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă 

Întotdeauna utilizaţi acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. Dacă nu sunteţi sigur, consultaţi medicul sau farmacistul. 

Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani 
Luaţi un plic la fiecare 4 până la 6 ore, după cum este nevoie, până la 3-4 plicuri pe zi. 

Nu utilizaţi mai mult de 5 zile. Dacă simptomele persistă mai mult de 5 zile sau se agravează sau dacă febra persistă mai mult de 3 zile, adresaţi-vă medicului dumneavoastră. 

Nu depăşiţi doza recomandată.
A nu se administra copiilor cu vârstă mai mică de 12 ani. 

Cum să luaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă
Conţinutul unui plic se dizolvă în aproximativ 250 ml de apă fierbinte, dar nu clocotită. A se bea cald. 

Dacă utilizaţi mai mult decât trebuie din Theraflu Sinus răceală şi gripă 
În caz de supradozaj sau ingestie accidentală, contactaţi imediat medicul. Trebuie să primiți îngrijiri medicale imediate, chiar dacă vă simțiți bine, din cauza riscului întârziat de apariție a leziunilor la nivelul ficatului. 

Dacă uitaţi să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă 
Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată.
Pentru informaţii suplimentare privind modul de administrare şi pentru stabilirea duratei tratamentului se recomandă ca pacientul să se adreseze medicului sau farmacistului. 

4. REACŢII ADVERSE POSIBILE 

Ca toate medicamentele, Theraflu Sinus răceală şi gripă poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele. 

OPRIŢI administrarea acestui medicament şi adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră dacă aveți oricare dintre simptomele de mai jos: 
·  reacţii alergice, inclusiv respirație șuierătoare, 
·  dificultăţi în respiraţie, 
·  umflarea feţei, umflarea buzelor, limbii sau a gâtului 
·  erupţii pe piele (inclusiv urticarie, prurit), 
·  înroşirea pielii, 
·  descuamarea pielii, 
·  vezicule, 
·  răni, 
·  ulcere la nivelul gurii, 
·  sângerări neaşteptate sau vânătăi (probleme ale sângelui). 

Reacţiile adverse menționate mai sus sunt rare sau foarte rare (pot afecta între 1 şi 10 din 10000 persoane) sau frecvența nu poate fi estimată din datele disponibile. 

Următoarele reacţii adverse au fost raportate la paracetamol: 
·  scăderea numărului de globule albe din sânge (agranulocitoză), 
·  scăderea numărului de plachete sanguine din sânge, responsabile de coagularea acestuia (trombopenie),
·  reacţii alergice cutanate, unele foarte grave (descuamarea pielii, durere, febră, stare generală alterată, formarea de vezicule), 
·  îngustarea căilor respiratorii (mai ales la pacienţii cunoscuţi ca având astm bronşic), 
·  afectarea funcţiei ficatului. 

Următoarele reacţii adverse au fost raportate la administrarea de fenilefrină: 
·  nervozitate, 
·  durere de cap, 
·  ameţeli, 
·  insomnie, 
·  creşterea tensiunii arteriale, 
·  greaţă, 
·  vărsături, 
·  dilatarea pupilelor, 
·  atac acut de glaucom, 
·  palpitaţii, 
·  creşterea vitezei bătăilor inimii, 
·  reacţii alergice pe piele. 

Raportarea reacţiilor adverse 
Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament. 

5. Cum se păstrează Theraflu Sinus răceală şi gripă 

A nu se lăsa la vederea şi îndemâna copiilor. 

Nu utilizaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe ambalaj după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective. 

A se păstra la temperaturi sub 25oC, în ambalajul original. 

Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului. 

6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii 

Ce conţine Theraflu Sinus răceală şi gripă 
-  Substanţele active sunt paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg. 
-  Celelalte componente sunt: sucroză (zahăr), acesulfam de potasiu, galben de chinolină (E 104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrină M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aromă de lămâie sortul ,, Natural Lemon WONF Durarome 860098/TD 1091’’, aromă de lămâie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860202/TD 0991’’, acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu. 

Cum arată Theraflu Sinus răceală şi gripă şi conţinutul ambalajului 
Theraflu Sinus răceală şi gripă se prezintă sub formă de granule de culoare alb-galbenă, care nu se lipesc şi sunt lipsite de aglomerări. 

Cutie cu 6 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 10 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală 
Cutie cu 6 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 10 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală 
Cutie cu 14 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 20 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală 
Cutie cu 14 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 20 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală 

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă 
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE S.R.L.
Str. Costache Negri, Nr. 1-5, Opera Center One,
Etaj 6 (Zona 2), Sector 5, Bucureşti
România 

Fabricanții
FAMAR ORLEANS
5, Avenue de Concyr, 45071 Orléans Cedex 02,
Franţa 

NOVARTIS CONSUMER HEALTH GmbH
Zielstattstrasse 40, 81379 München,
Germania 

GSK CONSUMER HEALTHCARE GMBH & Co. KG
Barthstraße 4, 80339 München
Germania 

Acest prospect a fost aprobat în februarie 2017. 

Citeste mai mult

Review-uri si Pareri Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri

Scrie propria ta recenzie

Cum evaluezi Theraflu® Sinus raceala si gripa x 10 plicuri ? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Produs

Produse similare

Recomandam produsele

Cele mai cumparate produse

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara retetasuplimente alimentarevitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmentice si dermatocosmeticeproduse pentru bebelusitehnica si aparatura medicala

Beneficiile mattca.ro:

  • Transport gratuit la comenzi de peste 230 de lei
  • Livrarea in orice sat din Romania cu o taxa unica de transport de 16,9 lei
  • Livrarea in 32 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog