Mattca.ro

Acest produs face parte din categoria OTC-uri iar achizitia se face doar prin plata cu cardul

continua cu adaugarea produsului in cos
Mattca.ro

Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)

Cod: W62907002
Brand: Haleon
Gama: Theraflu
Status:

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

27,89 Lei Pret cu TVA inclus

Descriere Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)

Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, GSK (Haleon) se administreaza pentru ameliorarea simptomelor asociate racelii si gripei, precum: febra, durere cu diferite localizari, congestie nazala si sinusala.

Indicatii:

Theraflu Sinus raceala si gripa contine o combinatie de 2 substante active care actioneaza asupra simptomelor asociate racelii si gripei:

  • Paracetamol este un calmant al durerii (analgezic) si reduce febra (reduce temperatura dumneavoastra atunci cand aveti febra)
  • Clorhidrat de fenilefrina este un decongestionant nazal si un decongestionant al sinusurilor. Reduce congestia nazala si presiunea asupra sinusurilor.

Substantele active din Theraflu Sinus raceala si gripa actioneaza impreuna pentru reducerea simptomelor majore asociate racelii si gripei, inclusiv: congestie nazala si sinusala, durerile de intensitate mica, dureri de cap, scaderea temporara a febrei.

Mod de administrare:

Adulti si copii cu varsta peste 12 ani: Luati un plic la fiecare 4 pana la 6 ore, cum e nevoie, pana la 3-4 plicuri pe zi.
Continutul unui plic se dizolva in aproximativ 250 ml de apa fierbinte, dar nu clocotita. A se bea cald. Nu utilizati mai mult de 5 zile.

Precautii si contraindicatii:

Nu luati Theraflu Sinus raceala si gripa daca:

  • sunteti alergic la paracetamol, fenilefrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament;
  • suferiti de boli de inima severe sau tensiune arteriala mare (hipertensiune arteriala); de hipertiroidism ,glaucom, feocromocitom;
  • luati alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale, medicamente care reduc pofta de mancare etc.
  • luati antidepresive triciclice sau beta-blocante.

Theraflu Sinus raceala si gripa contine:
Zahar (12,6 g/plic): A se lua in considerare la pacientii care au diabet zaharat. Daca medicul dumneavoastra v-a atentionat ca aveti intoleranta la unele categorii de glucide, va rugam sa contactati medicul dumneavoastra inainte de a utiliza acest medicament.
Sodiu: 42,2 mg pe plic. A se lua in considerare de catre pacientii care sunt la diete sarace in sodiu.

Reactii adverse posibile:

Urmatoarele reactii adverse au fost raportate la paracetamol: agranulocitoza, trombopenie; reactii alergice cutanate; ingustarea cailor respiratorii (mai ales la pacientii cunoscuti ca avand astm bronsic); afectarea functiei ficatului.

Urmatoarele reactii adverse au fost raportate la administrarea de fenilefrina: nervozitate, durere de cap, ameteli, insomnie, cresterea tensiunii arteriale, greata, varsaturi, atac acut de glaucom, palpitatii, cresterea vitezei batailor inimii, reactii alergice cutanate.

Sarcina si alaptarea:

Nu utilizati acest medicament daca sunteti gravida sau daca alaptati.

Compozitie:

  • Substantele active sunt paracetamol 650 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.
  • Celelalte componente sunt: zahar, acesulfam de potasiu, galben de chinolina (E 104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrina M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aroma de lamaie sortul ,,Natural Lemon WONF Durarome 860.098/TD 10.91’’, aroma de lamaie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860.202/TD 09.91’’acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.

Mod de prezentare: cutie cu 10 plicuri unidoza.

Acest produs se administreaza conform prospectului sau recomandarilor medicului, farmacistului sau specialistului medical. Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul, descrierea sau informatiile aditionale.

Actualizam constant informatiile despre produsele noastre pentru a va oferi cele mai corecte detalii privind descrierea, compozitia si ambalajul acestora. Cu toate acestea, in cazul in care producatorul sau importatorul aduce modificari fara notificare prealabila, pot exista diferente intre imaginile si informatiile prezentate pe site si produsul livrat. De exemplu, specificatiile pentru produsul prezentat in aceasta pagina pot suferi modificari fara ca noi sa fim informati in timp util. Va multumim pentru intelegere si va incurajam sa ne semnalati eventuale diferente la adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale

Mai multe informatii
Indicat pentruDureri la nivelul sinusurilor (sinuzita)
Produs pentruRaceala si gripa
SimptomeDurere de cap (cefalee)
Indicat pentruDureri la nivelul sinusurilor (sinuzita)
Compozitie produsParacetamol
Functie produsAnalgezic , Antipiretic, Decongestionant
adresabilitateUz general
Forma prezentarePlicuri
BrandHaleon
Zona corpSistemic
GamaTheraflu

Prospect Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)

THERAFLU SINUS RĂCEALĂ ŞI GRIPĂ 650mg/10mg pulbere pentru soluţie orală

Paracetamol/Clorhidrat de fenilefrină

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

-       Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.

-       Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau sfaturi.

-       Dacă manifestați orice reacţii adverse, adresați-vă medicului sau farmacistului. Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4.

-       Dacă după 5 zile nu vă simţiţi mai bine sau febra persistă mai mult de 3 zile sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

În acest prospect găsiţi:

1.          Ce este Theraflu Sinus răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează

2.          Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă

3.          Cum să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă

4.          Reacţii adverse posibile

5.          Cum se păstrează Theraflu Sinus răceală şi gripă

6.          Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

 

1.          Ce este Theraflu sinus răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează

Theraflu Sinus răceală şi gripă conţine o combinaţie de 2 substanțe active care acționează asupra simptomelor asociate răcelii și gripei:

-       paracetamol este un calmant al durerii (analgezic) și reduce febra (reduce temperatura dumneavoastră atunci când aveți febră);

-       clorhidrat de fenilefrină este un decongestionant nazal și un decongestionant al sinusurilor; reduce congestia nazală și presiunea asupra sinusurilor. 

Substanţele active din Theraflu Sinus răceală şi gripă acţionează împreună pentru reducerea simptomelor majore asociate răcelii şi gripei, inclusiv:

-congestie nazală și sinusală,

-dureri de intensitate mică,

-dureri de cap,

-scăderea temporară a febrei. 

2.          Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu sinus răceală şi gripă

Nu utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă:

  • dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenilefrină sau oricare dintre componentele acestui medicament (enumerate la punctul 6);
  • dacă aţi utilizat un inhibitor de monoaminooxidază (IMAO) în ultimele 14 zile; (medicamente IMAO utilizate pentru tratarea depresiilor sau a bolii Parkinson). Dacă nu sunteţi sigur că medicamentul care a fost prescris pentru dumneavoastră conţine un IMAO, întrebaţi medicul sau farmacistul înainte de a utiliza acest medicament;
  • dacă suferiţi de boli severe de inimă sau tensiune arterială mare (hipertensiune arterială);
  • dacă suferiţi de activitate crescută a glandei tiroide (hipertiroidism);
  • suferiţi de glaucom (tensiune crescută la nivelul ochilor);
  • suferiţi de feocromocitom (un tip de tumoră a glandelor suprarenale situate în imediata apropiere a rinichilor, care este responsabilă pentru creşterea tensiunii arteriale);
  • dacă luaţi antidepresive triciclice;
  • dacă luaţi beta-blocante (medicamente utilizate în tratamentul hipertensiunii arteriale mari şi a bolilor de inimă);
  • dacă luaţi alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale, medicamente care reduc pofta de mâncare.

Atenţionări şi precauţii

Înainte să utilizați Theraflu Sinus răceală şi gripă adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistul dacă:

§  suferiți de afecțiuni la nivelul ficatului sau la nivelul rinichilor;

§  suferiți de anemie hemolitică;

§  suferiți de o afecțiune ereditară numită deficiență de glucozo-6-fosfat dehidrogenază;

§  suferiţi de deshidratare sau malnutriţie cronică;

§  aveţi boli de inimă;

§  aveţi diabet zaharat;

§  suferiți de creșterea în dimensiuni a prostatei sau este posibil să aveţi retenţie urinară.

Conţine paracetamol. Nu luaţi alte medicamente care conţin paracetamol. Dacă se depăşeşte doza maximă de paracetamol pe zi, pot să apară leziuni severe la nivelul ficatului.

Adresați-vă medicului dacă:

§  durerea sau congestia nazală se agravează sau persistă mai mult de 5 zile (sau dacă simptomele nu se ameliorează în 5 zile);

§  febra se agravează sau persistă mai mult de 3 zile;

§  roşeaţa sau edemele sunt prezente sau apar simptome noi.

Theraflu Sinus Răceală şi Gripă împreună cu alte medicamente

Spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă utilizați sau aţi utilizat recent sau s-ar putea să utilizați orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripţie medicală, îndeosebi:

·       Inhibitori ai monoaminooxidazei (IMAO), utilizaţi în tratamentul depresiei şi a bolii Parkinson: NU utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă dacă luaţi sau aţi luat IMAO în ultimele 14 zile;

·       Medicamente antidepresive utilizate în tratarea depresiei, cum ar fi antidepresivele triciclice;

·       Medicamente utilizate în tratarea hipertensiunii arteriale, cum ar fi beta-blocantele;

·       Medicamente utilizate în tratarea insuficienţei cardiace sau ritmului cardiac anormal (digoxin sau alte glicozide cardiace);

·       Medicamente pentru fluidizarea sângelui (anticoagulante), cum ar fi warfarina sau alte cumarine;

·       Medicamente care conţin paracetamol sau decongestionante pentru răceală şi gripă ;

·       Medicamente pentru greaţă şi vărsături, cum ar fi metoclopramid sau domperidon;

·       Medicamente pentru tuberculoză (rifampicină sau isoniazidă), pentru infecţii bacteriene (cloramfenicol);

·       Medicamente utilizate în tratamentul convulsiilor, cum ar fi fenitoina, fenobarbital, carbamazepina şi lamotrigina;

·       Colestiramina utilizată pentru scăderea valorii din sânge a colesterolului;

·       Zidovudina utilizată în tratamentul infecţiei cu HIV;

·       Probenecid utilzat în tratamentul gutei;

·       Ergotamina şi metilsergida, utilizate pentru migrene. 

Interacţiunea cu testele de laborator

Acest medicament poate interfera cu rezultatele testului realizat pentru determinarea valorii acidului uric din sânge, în special la pacienţii care suferă de gută sau sunt diagnosticaţi cu gută.

Theraflu Sinus răceală şi gripă împreună cu alimente, băuturi

Nu consumaţi alcool în timp ce luaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă.

Sarcina şi alăptarea

Nu utilizaţi acest medicament dacă sunteţi gravidă. Nu utilizaţi acest medicament dacă alăptaţi.

Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua orice medicament.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor

Nu sunt cunoscute efectele Theraflu Sinus răceală şi gripă asupra capacităţii de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.

Informaţii importante privind unele componente ale Theraflu Sinus răceală şi gripă

Theraflu Sinus răceală şi gripă conţine:

·       Zahăr (12,6 g/plic): a se lua în considerare la pacienţii care au diabet zaharat. Dacă medicul dumneavoastră v-a atenţionat că aveţi intoleranţă la unele categorii de glucide, vă rugăm să contactaţi medicul dumneavoastră înainte de a utiliza acest medicament.

·       Colorantul Sunset yellow FCF (E 110): Poate cauza reacţii alergice.

·       Sodiu: 42,2 mg pe plic. A se lua în considerare de către pacienţii care sunt la diete sărace în sodiu 

3.          Cum să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă

Întotdeauna utilizaţi acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. Dacă nu sunteţi sigur, consultaţi medicul sau farmacistul.

Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani

Luaţi un plic la fiecare 4 până la 6 ore, după cum este nevoie, până la 3-4 plicuri pe zi.

Nu utilizaţi mai mult de 5 zile. Dacă simptomele persistă mai mult de 5 zile sau se agravează sau dacă febra persistă mai mult de 3 zile, adresaţi-vă medicului dumneavoastră.

Nu depăşiţi doza recomandată.

A nu se administra copiilor cu vârstă mai mică de 12 ani.

Cum să luaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă

Conţinutul unui plic se dizolvă în aproximativ 250 ml de apă fierbinte, dar nu clocotită. A se bea cald.

Dacă utilizaţi mai mult decât trebuie din Theraflu Sinus răceală şi gripă

În caz de supradozaj sau ingestie accidentală, contactaţi imediat medicul. Trebuie să primiți îngrijiri medicale imediate, chiar dacă vă simțiți bine, din cauza riscului întârziat de apariție a leziunilor la nivelul ficatului. 

Dacă uitaţi să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă

Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată.

Pentru informaţii suplimentare privind modul de administrare şi pentru stabilirea duratei tratamentului se recomandă ca pacientul să se adreseze medicului sau farmacistului.

4.          REACŢII ADVERSE POSIBILE

Ca toate medicamentele, Theraflu Sinus răceală şi gripă poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.

OPRIŢI administrarea acestui medicament şi adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră dacă aveți oricare dintre simptomele de mai jos:

·       reacţii alergice, inclusiv respirație șuierătoare,

·       dificultăţi în respiraţie,

·       umflarea feţei, umflarea buzelor, limbii sau a gâtului

·       erupţii pe piele (inclusiv urticarie, prurit),

·       înroşirea pielii,

·       descuamarea pielii,

·       vezicule,

·       răni,

·       ulcere la nivelul gurii,

·       sângerări neaşteptate sau vânătăi (probleme ale sângelui). 

Reacţiile adverse menționate mai sus sunt rare sau foarte rare (pot afecta între 1 şi 10 din 10000 persoane) sau frecvența nu poate fi estimată din datele disponibile.

Următoarele reacţii adverse au fost raportate la paracetamol:

·       scăderea numărului de globule albe din sânge (agranulocitoză),

·       scăderea numărului de plachete sanguine din sânge, responsabile de coagularea acestuia (trombopenie),

·       reacţii alergice cutanate, unele foarte grave (descuamarea pielii, durere, febră, stare generală alterată, formarea de vezicule),

·       îngustarea căilor respiratorii (mai ales la pacienţii cunoscuţi ca având astm bronşic),

·       afectarea funcţiei ficatului.

Următoarele reacţii adverse au fost raportate la administrarea de fenilefrină:

·       nervozitate,

·       durere de cap,

·       ameţeli,

·       insomnie,

·       creşterea tensiunii arteriale,

·       greaţă,

·       vărsături,

·       dilatarea pupilelor,

·       atac acut de glaucom,

·       palpitaţii,

·       creşterea vitezei bătăilor inimii,

·       reacţii alergice pe piele.

Raportarea reacţiilor adverse

Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament. 

5.          Cum se păstrează Theraflu Sinus răceală şi grip 

A nu se lăsa la vederea şi îndemâna copiilor.

Nu utilizaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe ambalaj după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.

A se păstra la temperaturi sub 25ºC, în ambalajul original.

Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.

6.          Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

Ce conţine Theraflu Sinus răceală şi gripă

-       Substanţele active sunt paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg.

-       Celelalte componente sunt: sucroză (zahăr), acesulfam de potasiu, galben de chinolină (E 104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrină M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aromă de lămâie sortul ,, Natural Lemon WONF Durarome 860098/TD 1091’’, aromă de lămâie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860202/TD 0991’’, acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.

Cum arată Theraflu Sinus răceală şi gripă şi conţinutul ambalajului

Theraflu Sinus răceală şi gripă se prezintă sub formă de granule de culoare alb-galbenă, care nu se lipesc şi sunt lipsite de aglomerări.

Cutie cu 6 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 10 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 6 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 10 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 14 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 20 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 14 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Cutie cu 20 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă

HALEON ROMÂNIA S.R.L.

Str. Costache Negri, Nr. 1-5, Opera Center One (Zona 2), Etaj 6 Sectorul 5, Bucureşti, România

Fabricantul

DELPHARM ORLEANS

5 avenue de Concyr, 45071 Orleans Cedex 2, Franța sau

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE GmbH & Co. KG

Barthstraße 4, 80339 München, Germania sau

HALEON GERMANY GmbH

Barthstrasse 4, 80339, München, Germania 

Acest prospect a fost aprobat în Ianuarie, 2024.

 

citeste mai mult...
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in Romania cu o taxa de transport de 13,90 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

Fervex Raceala si Gripa cu aroma de zmeura, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, Upsa
21,94 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Nurofen Junior 7+ ani cu aroma de portocale, 100 mg, 12 capsule moi masticabile, Reckitt Benckiser
24,96 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Dacia Plant - Biseptol sirop 200ml
42,40 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Biofen® Extra 400mg/325mg x 10 comprimate filmate
19,15 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Walmark - Sinulan Duo Forte 30compr.film
27,12 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Biofen raceala si gripa 200 mg/30 mg, 20 comprimate filmate, Biofarm
25,44 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
N-Vir 10 Forte Life, 10 ml, Bionovativ
27,54 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Pediakid - Nez-Gorge sirop 125ml
50,40 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Septogal junior, 24 comprimate, Aesculap
28,35 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Nozitix spray nazal 10ml
26,39 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Theraflu Max raceala si tuse, 1000 mg/12.2 mg/200 mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)
38,39 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Bioland - Inhalant picaturi orale 10ml
19,39 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Nisita - Spray nazal 20ml
31,90 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Imunotus forte, 10 plicuri, Fiterman
39,04 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc
Fares - Biosept Protect (A24) 30compr.
26,89 Lei Pret cu TVA inclus
in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Theraflu Max raceala si tuse, 1000 mg/12.2 mg/200 mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)
    38,39 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. Theraflu Extra raceala si gripa, 650 mg/20 mg/10 mg, 10 plicuri, GSK (Haleon)
    31,39 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Theraflu Max Raceala si Gripa, 1000 mg/10 mg/70 mg pulbere pentru solutie orala, 10 plicuri, GSK (Haleon)
    38,39 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Theraflu raceala si tuse, 500 mg/6,1 mg/100 mg, 16 capsule, GSK (Haleon)
    24,39 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos