Facebook Pixel

Advil® Raceala si gripa 200mg/30mg x 10 capsule moi

Cod: W65290004
Brand: Pfizer
Status:

Advil® Raceala si gripa 200mg/30mg x 10 capsule moi se utilizeaza pentru ameliorarea simptomelor neplacute ale gripei si racelii, cum sunt congestie nazala si sinusala, durere de cap, febra, dureri musculare si articulare.

 

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

29,20 Lei TVA inclus

Descriere Advil® Raceala si gripa 200mg/30mg x 10 capsule moi

Advil® Raceala si gripa 200mg/30mg x 10 capsule moi se utilizeaza pentru ameliorarea simptomelor neplacute ale gripei si racelii, cum sunt congestie nazala si sinusala, durere de cap, febra, dureri musculare si articulare.

Descriere:

  • Indicat in tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei
  • Are efect antiinflamator, analgezic, antipiretic
  • Se elibereaza fara prescriptie medicala
  • Se utilizeaza la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani.

Compozitie:

Substantele active sunt ibuprofen 200mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30mg.

Contraindicatii:

  • Nu luati daca sunteti alergic la ibuprofen sau pseudoefedrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament sau daca ati avut in trecut o reactie alergica la un medicament similar, cum este acidul acetilsalicilic sau alt AINS
  • Nu luati daca sunteti gravida sau alaptati.

Precautii:

Ibuprofenul poate afecta capacitatea femeilor de a ramane gravide. Acest efect este reversibil dupa oprirea tratamentului cu ibuprofen.

Este posibil sa va simtiti ametit, sa aveti dureri de cap neobisnuite sau probleme cu vederea ori auzul, inclusiv sa vedeti sau sa auziti lucruri care nu exista (halucinatii). Daca se intampla acest lucru, nu conduceti vehicule, nu mergeti pe bicicleta si nu folositi scule sau utilaje. 

Mod de administrare:

Adulti si copii peste 12 ani: doza initiala este de 2 caps, apoi 1 sau 2 caps la intervale de 4 - 6 ore in functie de necesitati. A nu se depasi doza maxima de 6 caps (1200 mg ibuprofen, respectiv 180 mg clorhidrat de pseudoefedrina) pe zi.

Capsulele se inghit intregi, cu un pahar mare de apa. Nu luati acest medicament mai mult de 5 zile.

Sarcina si alaptarea:

Nu luati daca sunteti gravida sau alaptati.
In cazul in care credeti ca ati putea fi gravida sau daca intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament.

Pastrare: A se pastra la temperaturi sub 25˚C, in ambalajul original.

Prezentare: 10 capsule moi

Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale Advil® Raceala si gripa 200mg/30mg x 10 capsule moi

Mai multe informatii
BrandPfizer
AfectiuneRaceala si gripa, Inflamatii si dureri
SimptomeDurere de cap (cefalee), Febra acuta (sindrom febril acut)
Indicat pentruDecongestionant nazal, Dureri la nivelul sinusurilor (sinuzita), Viroze respiratorii
adresabilitateUz general
Compozitie produsIbuprofen, Pseudoefedrina
Forma prezentareCapsule moi
Functie produsAnalgezic , Antiinflamator, Antipiretic, Decongestionant
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Advil® Raceala si gripa 200mg/30mg x 10 capsule moi


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in orice sat din Romania cu o taxa unica de transport de 13,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos

Mesaje
meniu
Cosul meu