Mattca.ro

Acest produs face parte din categoria OTC-uri iar achizitia se face doar prin plata cu cardul

continua cu adaugarea produsului in cos
Mattca.ro

Coldrex® lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri

Cod: W62841002
Brand: Perrigo
Status:
Coldrex® lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri este un medicament care amelioreaza simptomele din raceala si gripa, precum febra, durerile, frisoanele si congestia nazala.

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

22,54 Lei Pret cu TVA inclus

Descriere Coldrex® lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri

Coldrex® lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri este un medicament care amelioreaza simptomele din raceala si gripa, precum febra, durerile, frisoanele si congestia nazala.

Indicatii:

Coldrex Lemon este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:

  • paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura corpului atunci cand aveti febra;
  • clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfunda nasul si sinusurile si va ajuta sa respirati mai usor;
  • vitamina C (acidul ascorbic) ajuta la inlocuirea pierderilor de vitamina C in primele stadii de raceala si gripa.

Coldrex Lemon este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei, starilor febrile, frisoanelor si racelilor comune, inclusiv a durerii de cap, durerilor in gat, disconfortului si durerilor musculare, congestiei nazale, sinuzitei precum si durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia.

Mod de administrare:

Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta de 12 ani si peste:

Doza recomandata este de un plic la fiecare 4 sau 6 ore, la nevoie. Nu luati mai mult de 5 plicuri in 24 de ore. Intervalul minim intre administrari trebuie sa fie de 4 ore.

Luati intotdeauna cea mai mica doza eficace pentru a va ameliora simptomele. Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile, fara recomandarea medicului.

Nu administrati Coldrex Lemon copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.

Precautii si contraindicatii:

Nu luati Coldrex Lemon daca:

  • sunteti alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, vitamina C sau la oricare dintre celelalte componente
  • aveti tensiune arteriala mare,
  • suferiti de o boala a inimii,
  • aveti diabet zaharat,
  • aveti glaucom cu unghi inchis (tensiune crescuta la nivelul ochilor),
  • sunteti in tratament cu alte medicamente
  • sunteti in tratament cu alte decongestionante simpatomimetice
  • aveti intoleranta la unele categorii de glucide (contine zahar),
  • luați orice alte medicamente pe baza de prescriptie medicala sau disponibile fara prescriptie medicala care conțin paracetamol pentru a trata durerea, febra, simptomele de raceala si gripa, sau pentru a va ajuta sa dormiti.

Cereti sfatul medicului, inainte de inceperea tratamentului cu acest medicament, daca suferiti de vreuna din urmatoarele afectiuni:

  • daca suferiti de boli de ficat sau de rinichi ,
  • daca aveti greutatea sub cea normala sau sunteti subnutrit
  • daca consumati regulat alcool etilic,

Reactii adverse posibile:

Reactiile adverse rare pot include: eruptii trecatoare pe piele si alte alergii; cresterea tensiunii la nivelul ochilor; dificultati de urinare (retentie urinara); perceperea suparatoare a batailor inimii (palpitatii).

Reactii adverse foarte rare includ: scaderea numarului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie); eruptii trecatoare pe piele si alte alergii, inclusiv o reactie alergica brusca de mare amploare care implica intregul organism numita anafilaxie; ingustarea cailor respiratorii datorita spasmului musculaturii (bronhospasm); afectiuni ale ficatului.

Reactiile adverse cu frecventa necunoscuta pot include: cresterea tensiunii arteriale; dureri de cap (cefalee); senzatie de ameteala; incapacitatea de dormi (insomnie); nervozitate; varsaturi, greata; diaree.

Sarcina si alaptarea:

Coldrex Lemon nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau alaptarii, cu exceptia cazurilor in care medicul considera acest lucru strict necesar.

Compozitie:

  • Substantele active din Coldrex Lemon sunt paracetamol, acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina. Fiecare plic contine paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg, acid ascorbic (vitamina C) 60 mg.
  • Celelalte componente sunt: etilceluloza, acid citric anhidru, zaharina sodica, citrat de sodiu, zahar, tetrarome lemon, aroma de lamaie, galben de chinolina (E104).

Mod de prezentare: cutie cu 10 plicuri.

Acest produs se administreaza conform prospectului sau recomandarilor medicului, farmacistului sau specialistului medical. Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul, descrierea sau informatiile aditionale.

Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale

Mai multe informatii
Indicat pentruDureri de muschi
AfectiuneRaceala si gripa
SimptomeDurere de cap (cefalee)
Indicat pentruDureri de muschi
Compozitie produsVitamina C, Paracetamol, Fenilefrina
Functie produsAnalgezic , Antipiretic, Decongestionant
adresabilitateUz general
Forma prezentarePlicuri
BrandPerrigo
Zona corpSistemic
GamaColdrex

Prospect Coldrex® lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri

PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR 

Coldrex Lemon pulbere pentru suspensie orală 
Paracetamol/Acid ascorbic/Clorhidrat de fenilefrină 

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.
Acest medicament este disponibil fără prescripţie medicală. Cu toate acestea, este necesar să
luaţi Coldrex Lemon cu atenţie, pentru a obţine cele mai bune rezultate. 
-  Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi. 
-  Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau sfaturi. 
-  Trebuie să vă prezentaţi la medic dacă simptomele dumneavoastră se înrăutăţesc sau nu se îmbunătăţesc după 3 zile. 
-  Dacă vreuna dintre reacţiile adverse devine gravă sau dacă observaţi orice reacţie adversă nemenţionată în acest prospect, vă rugăm să-i spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului. 

În acest prospect găsiţi: 

  1. Ce este Coldrex Lemon şi pentru ce se utilizează 
  2. Înainte să luaţi Coldrex Lemon 
  3. Cum să luaţi Coldrex Lemon 
  4. Reacţii adverse posibile 
  5. Cum se păstrează Coldrex Lemon 
  6. Informaţii suplimentare 

1. CE ESTE COLDREX LEMON ŞI PENTRU CE SE UTILIZEAZĂ 

Coldrex Lemon este un medicament împotriva răcelii şi gripei care conţine trei substanţe active:
- paracetamol care ameliorează durerea şi reduce temperatura corpului atunci când aveţi febră;
- clorhidratul de fenilefrină este un decongestionant care desfundă nasul şi sinusurile şi vă ajută să respiraţi mai uşor;
- vitamina C (acidul ascorbic) ajută la înlocuirea pierderilor de vitamina C în primele stadii de răceală şi gripă.
Coldrex Lemon este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatică, pe termen scurt a gripei, stărilor febrile, frisoanelor şi răcelilor comune, inclusiv a durerii de cap, durerilor în gât, disconfortului şi durerilor musculare, congestiei nazale, sinuzitei precum şi durerii şi catarului nazal acut, asociate acesteia. 

2. ÎNAINTE SĂ LUAŢI COLDREX LEMON 

Coldrex Lemon conţine paracetamol.
Dacă luaţi o cantitate prea mare de paracetamol vă puteţi afecta grav ficatul 

Nu luaţi Coldrex Lemon dacă: 
- sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină, vitamina C sau la oricare dintre celelalte componente ale Coldrex Lemon (vezi pct. 6),
- aveţi tensiune arterială mare,
- aveţi o tiroidă hiperactivă (hipertiroidism), 
- suferiţi de o boală a inimii, 
- aveţi diabet zaharat, 
- aveţi feocromocitom (o tumoare în apropierea rinichilor),
- aveţi glaucom cu unghi închis (tensiune crescută la nivelul ochilor),
- sunteţi în tratament cu alte medicamente (de exemplu antidepresive de tipul inhibitori de monoaminoxidază – IMAO, inclusiv o perioadă de 2 săptămâni de la oprirea tratamentului cu aceştia, beta-blocante) (vezi pct. Folosirea altor medicamente),
- sunteţi în tratament cu alte decongestionante simpatomimetice
- aveţi intoleranţă la unele categorii de glucide (conţine zahăr),
- luați orice alte medicamente pe bază de prescripţie medicală sau disponibile fără prescripţie medicală care conțin paracetamol pentru a trata durerea, febra, simptomele de răceală şi gripă, sau pentru a vă ajuta să dormiţi. 

Citiţi întotdeauna şi urmaţi instrucţiunile de pe ambalaj şi din acest prospect. 

Nu administraţi copiilor cu vârsta sub 12 ani. 

Aveţi grijă deosebită când luaţi Coldrex Lemon 
Nu depăşiţi doza zilnică recomandată. 

Cereţi sfatul medicului, înainte de începerea tratamentului cu acest medicament, dacă suferiţi de vreuna din următoarele afecţiuni: 
-  dacă suferiţi de boli de ficat sau de rinichi , 
-  dacă aveţi greutatea sub cea normală sau sunteţi subnutrit 
-  dacă consumaţi regulat alcool etilic, 
Este posibil să fie necesar să evitaţi complet utilizarea acestui produs sau să limitaţi cantitatea de paracetamol pe care o luaţi. 

Cereţi sfatul medicului, înainte de începerea tratamentului cu acest medicament, dacă suferiţi de vreuna din următoarele afecţiuni: 
·  mărirea volumului prostatei sau dificultăţi de urinare; 
·  hipertensiune arterială, boli cardiace, afecţiuni ale vaselor de sânge (de exemplu sindromul Raynaud, care se poate manifesta sub formă de dureri la nivelul degetelor ca răspuns la frig sau stres), diabet zaharat, hipertiroidism; 
·  boală renală sau hepatică. Antecedentele de boală hepatică cresc riscul afectării hepatice datorate paracetamolului;
·  infecţie gravă, aceasta mărind riscul apariţiei acidozei metabolice. 
Simptomele acidozei metabolice includ: respiraţie adâncă, rapidă, dificilă; greaţă, vomă; pierderea poftei de mâncare. 
·  Contactaţi medicul imediat dacă aveţi o combinaţie a acestor simptome. 
·  glaucom (tensiune crescută la nivelul ochilor) 
·  feocromocitom (o tumoră în apropierea rinichilor). 

Este necesară prudenţă la vârstnici şi la pacienţii hipertensivi deoarece fenilefrina poate creşte tensiunea arterială. 

Riscul hepatotoxicităţii paracetamolului este mai mare în caz de afectare hepatică pre-existentă, incluzând hepatită virală sau când sunt asociate alte medicamente cu potenţial hepatotoxic sau alcool. 

Dacă simptomele de răceală persistă mai mult de 3 zile, adresaţi-vă medicului. 

Cereţi sfatul medicului sau farmacistului dacă nu sunteţi sigur dacă puteţi lua acest medicament. 

Folosirea altor medicamente 
Vă rugăm să spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă luaţi sau aţi luat recent orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripţie medicală. 

Nu luaţi Coldrex Lemon: 
- împreună cu alte medicamente care conţin paracetamol;
- cu alte medicamente decongestionante (medicamente pentru ameliorarea congestiei, a nasului înfundat), pentru ameliorarea tusei sau pentru răceală;
- dacă sunteţi în tratament cu antidepresive triciclice (amitriptilina) sau de tipul inhibitori de monoaminoxidază sau beta-blocante folosite în tratamentul afecţiunilor cardiace şi a tensiunii arteriale crescute (hipertensiunii arteriale). 

De asemenea, înainte de a lua acest medicament, adresaţi-vă medicului sau farmacistului
- dacă luaţi warfarină, alte cumarinice sau alte medicamente pentru subţierea sângelui (folosite împotriva coagulării sângelui);
- dacă luaţi metoclopramidă sau domperidonă (stimulează motilitatea stomacului şi a intestinului subţire şi au efecte împotriva vărsăturilor);
- dacă luaţi colestiramină (răşină fixatoare de acizi biliari pentru a trata valorile mari ale colesterolului din sânge);
- dacă luaţi medicamente pentru controlul tensiunii arteriale, cum ar fi beta-blocante;
- dacă luaţi medicamente pentru tratarea depresiei, cum ar fi antidepresivele triciclice (amitriptilina);
- dacă luaţi digoxină sau medicamente similare pentru boli ale inimii;
- dacă luaţi medicamente care blochează sau stimulează senzaţia de foame. 

Modificări ale rezultatelor unor analize de laborator 
Dacă urmează să vi se facă analize spuneţi medicului că urmaţi tratament cu Coldrex Lemon deoarece paracetamolul poate influenţa rezultatele analizelor. 

Sarcina şi alăptarea 
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, solicitaţi sfatul medicului sau farmacistului înainte de a lua orice medicament, inclusiv Coldrex Lemon.
Coldrex Lemon nu trebuie utilizat în timpul sarcinii sau alăptării, cu excepţia cazurilor în care medicul consideră acest lucru strict necesar. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor 
Substanţele active conţinute în Coldrex Lemon nu au proprietăţi sedative.
Acest medicament poate cauza ameţeală. Nu conduceţi vehicule şi nu folosiţi utilaje dacă sunteţi afectaţi de ameţeală în timpul tratamentului cu acest medicament. 

Informaţii importante privind unele componente ale Coldrex Lemon 
Coldrex Lemon conţine zahăr. Un plic conţine 2,9 g zahăr. Dacă medicul dumneavoastră v-a atenţionat că aveţi intoleranţă la unele categorii de glucide, vă rugăm să-l întrebaţi înainte de a lua acest medicament. Acest lucru trebuie avut în vedere la pacienţii cu diabet zaharat. 

3. CUM SĂ LUAŢI COLDREX LEMON 

Pentru administrare orală.
Coldrex Lemon se administreză sub forma unei băuturi calde.
Goliţi conţinutul unui plic într-o cană, adăugaţi apă fierbinte şi amestecaţi bine. Adăugaţi apă rece în cazul în care este necesar. 

Adulţi (inclusiv vârstnici) şi copii cu vârsta de 12 ani şi peste 
Doza recomandată este de un plic la fiecare 4 sau 6 ore, la nevoie. Nu luaţi mai mult de 5 plicuri în 24 de ore. Intervalul minim între administrări trebuie să fie de 4 ore. 

Luaţi întotdeauna cea mai mică doză eficace pentru a vă ameliora simptomele. Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile, fără recomandarea medicului. Nu administraţi Coldrex Lemon copiilor cu vârsta mai mică de 12 ani. 

Dacă aţi luat mai mult Coldrex Lemon decât trebuie 
Adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră chiar dacă nu aveţi nici un simptom şi explicaţi-i exact cât de mult aţi luat. Medicul dumneavoastră vă va sfătui ce trebuie să faceţi.
Este important să-i spuneţi medicului, chiar dacă vă simţiţi bine. Dacă o persoană a luat prea mult paracetamol, există un risc serios de leziuni hepatice datorită întârzierii instituirii tratamentului. În caz de supradozaj se impune tratament medical imediat. Simptomele supradozajului constau în tulburări hepatice, gastro-intestinale, reacţii alergice, dureri de cap, agitaţie, palpitaţii şi creşterea tensiunii arteriale. 

Dacă aţi uitat să luaţi Coldrex Lemon 
Luaţi o doză atunci când vă amintiţi. Nu luaţi mai mult de o doză la fiecare 4 ore. Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată. 

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. 

4. REACŢII ADVERSE POSIBILE 

Ca toate medicamentele, Coldrex Lemon poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele. 

Reacţiile adverse sunt clasificate în funcţie de frecvenţă, utilizând următoarea convenţie: 
Reacţiile adverse sunt clasificate în funcţie de frecvenţă, utilizând următoarea convenţie:
Foarte frecvente:                                care afectează mai mult de 1 pacient din 10
Frecvente:                                          care afectează mai puţin de 1 din 10 pacienţi
Mai puţin frecvente:                           care afectează mai puţin de 1 din 100 pacienţi
Rare:                                                  care afectează mai puţin de 1 din 1000 pacienţi
Foarte rare:                                        afectează mai puţin de 1 din 10000 pacienţi
Cu frecvenţă necunoscută                 care nu poate fi estimată din datele disponibile

Reacţiile adverse rare pot include: 
·  erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii; 
·  creşterea tensiunii la nivelul ochilor; 
·  dificultăţi de urinare (retenţie urinară); 
·  perceperea supărătoare a bătăilor inimii (palpitaţii). 

Reacţii adverse foarte rare includ: 
·  scăderea numărului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie); 
·  erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii, inclusiv o reacţie alergică bruscă de mare amploare care implică întregul organism numită anafilaxie; 
·  îngustarea căilor respiratorii datorită spasmului musculaturii (bronhospasm) 
·  afecţiuni ale ficatului; 
·  Au fost raportate cazuri foarte rare de reacţii cutanate grave. 

Reacţiile adverse cu frecvenţă necunoscută pot include: 
·  creşterea tensiunii arteriale; 
·  dureri de cap (cefalee); 
·  senzaţie de ameţeală; 
·  incapacitatea de dormi (insomnie); 
·  nervozitate 
·  vărsături, greaţă; 
·  diaree. 

Încetaţi să mai luaţi Coldrex Lemon şi consultaţi medicul dacă observaţi următoarele reacţii adverse care sunt rare: 
 · iritaţie a pielii, descuamare sau ulcere bucale; 
·  pierderea vederii, care se poate datora unei tensiuni crescute anormal la nivelul ochilor. Această reacţie este foarte rară dar apare la persoanele care au glaucom. 
·  vânătaie inexplicabilă sau sângerare neaşteptată; 
·  dificultate la urinare. Această reacţie poate apare la bărbaţii care au prostata mărită.
·  dacă anterior aţi avut dificultăţi de respiraţie când aţi luat aspirină sau alte antiinflamatoare nesteroidiene şi acum aveţi aceeaşi reacţie la acest medicament. 
·  reacţii alergice cum ar fi iritaţii ale pielii sau mâncărimi, însoţite uneori de probleme respiratorii sau umflarea buzelor, limbii, gâtului sau a feţei; 
·  puls al inimii neobişnuit de rapid sau o senzaţie neobişnuită de bătăi rapide ale inimii. 

Raportarea reacţiilor adverse 
Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. 
Agenţia Naţională a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale Str. Aviator Sănătescu nr. 48, sector 1
Bucuresti 011478- RO
Tel: + 4 0757 117 259 
Fax: +4 0213 163 497 e-mail: adr@anm.ro. 
Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament. 

5. CUM SE PĂSTREAZĂ COLDREX LEMON 

A nu se lăsa la vederea şi îndemâna copiilor. 

Nu utilizaţi Coldrex Lemon după data de expirare înscrisă pe ambalaj după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective. 

A se păstra la temperaturi sub 25°C, în ambalajul original. 

Medicamentele nu trebuie aruncate pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să eliminaţi medicamentele care nu vă mai sunt necesare. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului. 

6. INFORMAŢII SUPLIMENTARE 

Ce conţine Coldrex Lemon 
- Substanţele active din Coldrex Lemon sunt paracetamol, acid ascorbic şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic conţine paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrină 10 mg, acid ascorbic (vitamina C) 60 mg.
- Celelalte componente sunt: etilceluloză, acid citric anhidru, zaharină sodică, citrat de sodiu, zahăr, tetrarome lemon, aromă de lămâie, galben de chinolină (E104). 

Cum arată Coldrex Lemon şi conţinutul ambalajului 
Se prezintă sub formă de pulbere de culoare galben deschis, cu miros şi gust de lămâie. 

Este disponibil în :
Cutie cu 5 plicuri din hârtie-PE-Al-PE a câte 5 g pulbere pentru suspensie orală
Cutie cu 10 plicuri din hârtie-PE-Al-PE a câte 5 g pulbere pentru suspensie orală
Cutie cu 8 plicuri din hârtie-PE-Al-PE a câte 5 g pulbere pentru suspensie orală
Cutie cu 14 plicuri din hârtie-PE-Al-PE a câte 5 g pulbere pentru suspensie orală 

Este posibil ca nu toate mărimile de ambalaj să fie comercializate. 

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă şi fabricantul 

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă 
Hipocrate 2000 S.R.L.
Str. Prahova, nr. 6A, Sector 1
Bucureşti, România 

Fabricanţii
SMITHKLINE BEECHAM S.A
Ctra de Ajalvir, Km 2.5 Alcala de Henares 28806, Madrid, Spania 

WRAFTON LABORATORIES LIMITED
Exeter Road, Wrafton, Braunton
Devon EX33 2DL, Marea Britanie 

OMEGA PHARMA INTERNATIONAL NV
Venecoweg 26, Nazareth, 9810, Belgia 

Acest prospect a fost aprobat în Iunie, 2020. 

citeste mai mult...
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Coldrex® lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in Romania cu o taxa unica de transport de 14,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Dacia Plant - Biseptol bomboane fara zahar 20dropsuri

    Dacia Plant - Biseptol bomboane fara zahar 20drops...

    24,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. Coldrex® Junior Hotrem pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri

    Coldrex® Junior Hotrem pulbere pentru suspensie o...

    24,15 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Herbagetica - Ca+mg+se+si+zn organice cu D3 60 caps.

    Herbagetica - Ca+mg+se+si+zn organice cu D3 60 cap...

    27,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Minunino -Pachet Imunoglucan sirop 120ml + Raceala si Gripa sirop 100ml + Sirop crestere 100ml cadou

    Minunino -Pachet Imunoglucan sirop 120ml + Raceala...

    81,87 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  5. Beres - Vitamina C Retard 600mg + Zn 60compr

    Beres - Vitamina C Retard 600mg + Zn 60compr

    38,05 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Paranix pieptene pt paduchi

    Paranix pieptene pt paduchi

    Rating:
    0%
    16,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. Vitamax - Q10 30caps.moi

    Vitamax - Q10 30caps.moi

    51,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Vitamax 20compr.eff

    Vitamax 20compr.eff

    28,70 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Arterin Colesterol 30compr

    Arterin Colesterol 30compr

    66,45 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  5. Coldrex® MaxGrip lemon pulbere pentru suspensie orala x 10 plicuri

    Coldrex® MaxGrip lemon pulbere pentru suspensie o...

    26,55 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos