Mattca.ro

Acest produs face parte din categoria OTC-uri iar achizitia se face doar prin plata cu cardul

continua cu adaugarea produsului in cos
Mattca.ro

Fervex Raceala si Gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, UPSA

Cod: W69247001
Brand: UPSA SAS
Status:

Fervex® Raceala si gripa pentru adulti 500 mg/200 mg/25 mg granule pentru solutie orala 8 plicuri este un medicament utilizat in tratamentul simptomatic al racelii si gripei.

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

17,39 Lei Pret cu TVA inclus

Descriere Fervex Raceala si Gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, UPSA

Fervex® Raceala si gripa pentru adulti 500 mg/200 mg/25 mg granule pentru solutie orala 8 plicuri este un medicament utilizat in tratamentul simptomatic al racelii si gripei.

Indicatii:

Tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale.

Ajuta la ameliorarea:

  • stranutului si a secretiei nazale apoase;
  • inflamatiei la nivelul mucoaselor (nazala si sinusala);
  • ameliorarea febrei;
  • durerilor de cap si musculare

Mod de administrare:

  • Adulti (peste 15 ani): 1 plic de 2-3 ori pe zi.
  • Intervalul intre 2 administrari trebuie sa fie de minim 4 ore.
  • In insuficienta severa, intervalul intre administrari trebuie sa fie de minim 8 ore.
  • Medicamentul se va administra cu o cantitate suficienta de apa rece.

Compozitie:

  • Substantele active sunt: paracetamol, acid ascorbic si maleat de feniramina.
  • Fiecare plic cu granule pentru solutie orala contine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg si maleat de feniramina 25 mg.
  • Excipienti: sucroza (zahar), acid citric anhidru, guma arabica, zaharina sodica, aroma Antilles (componente principale: maltodextrina si guma arabica; componente aromatice principale: α-pinen, β-pinen, limonen, γ-terpinen, linalol, neral, α-terpineol, geranial).

Precautii si contraindicatii:

  • Inainte de a utiliza FERVEX raceala si gripa pentru adulti, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.
  • A se pastra la temperaturi sub 25°C, in ambalajul original.

Mod de prezentare: cutie cu 8 plicuri.

Intrebari frecvente despre Fervex raceala si gripa pentru adulti:

Ce sa aleg: Fervex sau Coldrex?

Atat Fervex, cat si Coldrex sunt medicamente combinate, ce se administreaza pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa.

Fervex contine paracetamol, un antihistaminic (maleat de feniramina) si o doza mare de vitamina C, fiind indicat pentru a trata febra, racelile comune, rinitele si starile gripale.

Coldrex contine o concentratie mai mare de paracetamol fata de Fervex, un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) si vitamina C in doza mai mica, fiind recomandat in caz de febra, dureri de cap, nas infundat, sinuzita sau dureri de gat.

Asadar, in caz de nas care curge se recomanda Fervex, iar in caz de febra mare si congestie nazala, se recomanda Coldrex. Important este sa nu se administreze impreuna, datorita riscului crescut de hepatotoxicitate.
Inainte de a lua oricare dintre medicamente, vorbeste cu medicul sau farmacistul, care iti vor spune ce e mai bine pentru tine, tinand cont de starea ta de sanatate si de simptomele pe care le ai.

Ce sa aleg: Paracetamol sau Fervex?

Paracetamolul si Fervex sunt doua tipuri de medicamente utilizate pentru ameliorarea simptomelor racelii si gripei, dar cu scopuri diferite.

Paracetamolul: Este o substanta analgezica si antipiretica (reduce durerea si scade febra). Se recomanda pentru a trata febra, durerile de cap, durerile musculare si alte simptome asociate infectiilor respiratorii.

Fervex: Este un medicament combinat care contine paracetamol, un antihistaminic (maleat de feniramina) si o doza mare de vitamina C. Fervex este conceput pentru a trata mai multe simptome, inclusiv febra, durerile si simptomele alergice.

Decizia intre paracetamol si Fervex depinde de simptomele tale specifice. Daca ai doar febra si dureri, iar simptomele tale nu includ rinita sau alergii, paracetamolul poate fi suficient. Daca, insa, ai alte simptome asociate alergiilor, Fervex ar putea fi o optiune mai potrivita.
Inainte sa iei oricare dintre ele, vorbeste cu medicul sau farmacistul. Ei iti vor spune ce e mai bine pentru tine, tinand cont de starea ta de sanatate si de simptomele pe care le ai. De asemenea, este important ca acestea sa nu se administreze in acelasi timp, pentru a nu creste riscul de toxicitate hepatica.

Ce sa aleg: Theraflu sau Fervex?

Theraflu si Fervex sunt medicamente combinate, ce se utilizeaza pentru a ameliora simptomele de raceala si gripa.

Theraflu contine paracetamol, un antihistaminic (maleat de feniramina) si un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina), fiind util in caz de  febra si frisoane, dureri de cap, de muschi si articulatii, nas infundat, stranut si curgerea nasului.

Fervex contine paracetamol, un antihistaminic (maleat de feniramina) si o doza mare de vitamina C, fiind indicat pentru a trata febra, racelile comune, rinitele si starile gripale.

Decizia de a lua Theraflu sau Fervex tine de simptomele tale specifice. Important este sa nu le administrezi impreuna, din cauza riscului de toxicitate hepatica. Inainte de a lua oricare dintre aceste medicamente, este intotdeauna recomandat sa consulti medicul sau farmacistul. Acestia iti pot oferi sfaturi personalizate in functie de starea ta de sanatate si de simptomele pe care le experimentezi.


Cum sa prepara Fervex: cu apa calda sau rece?

Plicurile de Fervex se prepara cu o cantitate suficienta de apa rece sau apa fierbinte. Daca te confrunti cu gripa, e mai bine sa le iei cu apa fierbinte seara, de indata ce apar primele simptome.

Pot sa iau Fervex in sarcina?

Deoarece nu exista cercetari pe animale sau oameni, nu se cunoaste riscul asociat. Din prudenta, acest medicament nu ar trebui folosit in timpul sarcinii sau in perioada de alaptare.

Pot sa iau Fervex in alaptare?

Intrebati-va medicul sau farmacistul inainte de a lua orice medicament in timpul perioadei de alaptare.

Pot sa consum alcool in timpul tratamentului cu Fervex?

Nu se recomanda consumul de alcool in timpul administrarii de paracetamol (ingredient activ in medicamente precum Fervex) din cauza riscului de hepatotoxicitate (leziuni hepatice). Ambele substante (paracetamol si alcoolul) sunt metabolizate in ficat, iar asocierea lor poate creste stresul asupra acestui organ.

Fervex contine alcool?

Continutul de alcool intr-un singur plic al acestui medicament este comparabil cu mai putin de 1 ml de bere sau 1 ml de vin. Cantitatea mica de alcool din acest medicament nu va avea un impact semnificativ.

Exista Fervex fara zahar pentru adulti?

Nu, varianta Fervex fara zahar este disponibila doar pentru copii.

 

Acest produs se administreaza conform prospectului sau recomandarilor medicului, farmacistului sau specialistului medical. Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul, descrierea sau informatiile aditionale.

Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale

Mai multe informatii
Indicat pentruFrisoane
AfectiuneRaceala si gripa
SimptomeStranut
Indicat pentruFrisoane
Compozitie produsVitamina C, Paracetamol
Functie produsAnalgezic , Antialergic, Antipiretic
adresabilitateUz general
Forma prezentarePlicuri
BrandUPSA SAS
Zona corpSistemic
GamaFervex

Prospect Fervex Raceala si Gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, UPSA

FERVEX răceală și gripă pentru adulţi 500mg/200mg/25mg granule pentru soluţie orală

paracetamol/acid ascorbic/maleat de feniramină

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, înainte de a începe să luați acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Luaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

-      Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.

-      Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau recomandări.

-      Dacă manifestați orice reacții adverse, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Acestea includ orice posibile reacții adverse nemenționate în acest prospect. Vezi pct. 4.

-      Dacă după 5 zile nu vă simțiți mai bine sau vă simțiți mai rău, trebuie să vă adresați unui medic.

Ce găsiți în acest prospect:

  1. Ce este Fervex răceală și gripă pentru adulţi şi pentru ce se utilizează
  2. Ce trebuie să știți înainte să luaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi
  3. Cum să luaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi
  4. Reacţii adverse posibile
  5. Cum se păstrează Fervex răceală și gripă pentru adulţi
  6. Conținutul ambalajului și alte informaţii

 

  1. Ce este Fervex răceală și gripă pentru adulţi şi pentru ce se utilizează

Tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale (pentru ameliorarea strănutului, secreţiei nazale apoase, inflamaţiei mucoaselor nazală şi sinusală, febrei, durerilor de cap şi musculare).

Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar în cazul apariţiei infecţiilor bacteriene.

  1. Ce trebuie să știți înainte să luaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi

Nu utilizaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi:

-    dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenacetină sau alte antiinflamatoare, feniramină sau alte antihistaminice sau la oricare dintre celelalte componente ale medicamentului (enumerate la punctul 6);

-      dacă aveţi o deficienţă de glucozo-6-fosfat-dehidrogenază;

-      dacă suferiţi de insuficienţă renală severă (riscul de efecte nedorite renale poate fi crescut în cazul administrării prelungite de doze mari);

-      dacă aveţi tulburări uretro-prostatice cu risc de retenţie urinară;

-      dacă suferiţi de glaucom cu unghi închis sau predispoziţie la glaucom cu unghi închis; glaucom cu unghi deschis;

-      dacă suferiţi de insuficienţă hepatocelulară;

-      dacă sunteţi în tratament concomitent cu inhibitori de monoaminooxidază (IMAO) non-selective;

-      dacă suferiţi de litiază renală oxalocalcică (doze mari – 1 g acid ascorbic pe zi, timp îndelungat);

-      dacă aveţi vârsta sub 15 ani.

Atenționări și precauții

Nu depășiți dozele indicate şi consultaţi medicul dacă acest lucru s-a întâmplat accidental. Dacă apar reacţii alergice, tratamentul va fi întrerupt imediat.

Nu folosiţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi dacă suferiţi de boli ale rinichilor, fără recomandarea medicului.

Este necesară prudenţă în cazul administrării la vârstnici.

Nu lăsaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi la vederea și îndemâna copiilor.

Vă rugăm să întrebaţi medicul dumneavoastră dacă sunteţi sau aţi fost în una dintre aceste situaţii. Consumul de alcool în timpul tratamentului nu este recomandat.

Fervex răceală și gripă pentru adulţi împreună cu alte medicamente

Spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă luaţi, aţi luat recent sau s-ar putea să luați orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripţie medicală.

Nu luaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi împreună cu alte medicamente (de exemplu: barbiturice, carbamazepină, hidantoină, rifampicină, sulfinpirazonă, contraceptive estro-progestative, antifungice, doxorubicină, izoniazidă, mercaptopurină, metotrexat, săruri de aur, primidonă, anticoagulante cumarinice, antiinflamatoare nesteroidiene, ciclosporină, agonişti morfinici, antiacide, cărbune activat, anticolinergice, fenicoli, sultopridă, IMAO, deprimante ale SNC, atropină, fenitoină, deferoxamină) fără să vă consultaţi medicul sau farmacistul.

Trebuie să vă adresați medicului dumneavoastră dacă luați flucloxacilină (un antibiotic din clasa penicilinelor) datorită riscului crescut de acidoză metabolică, în special dacă aveți un factor de risc pentru apariţia deficitului de glutation, cum ar fi afectare renală severă, septicemie (infecție generalizată gravă în organism generată de germeni patogeni), malnutriție sau alcoolism cronic.

Pentru a evita potenţiale interacţiuni între diferitele medicamente, trebuie ca dumneavoastră să informaţi precis medicul dumneavoastră sau farmacistul dacă aţi luat sau luaţi şi alte medicamente.

Fervex răceală și gripă pentru adulţi împreună cu alimente, băuturi și alcool:

Nu consumaţi alcool, medicamente sau alimente ce conţin alcool în timpul tratamentului cu Fervex răceală și gripă pentru adulţi.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea

Sarcina

Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Datorită absenţei studiilor pe animale şi la om, riscul este necunoscut. În consecinţă, ca o măsură de precauţie, acest medicament nu trebuie administrat în timpul sarcinii sau în perioada de alăptare.

Alăptarea

Întrebaţi medicul dumneavoastră sau farmacistul înainte de a utiliza orice medicament în timpul alăptării.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor

Datorită efectelor adverse pe care le are (de exemplu somnolenţă, sedare, stare confuzională, ameţeală, tulburări de acomodare a vederii etc.), medicamentul poate influenţa capacitatea de a conduce autovehicule sau de a folosi utilaje.

Fervex răceală și gripă pentru adulţi conţine sucroză (zahăr), sodiu, glucoză, fructoză, alcool (etanol), sirop de zahăr în aromă.

Acest medicament conţine 11,6 g de zahăr per plic, cantitate ce trebuie luată în calcul la consumul zilnic.

Acest lucru trebuie avut în vedere la pacienţii cu diabet zaharat. Dacă medicul dumneavoastră v-a atenţionat ca aveţi intoleranţă la unele categorii de glucide, vă rugăm să-l întrebaţi înainte de a lua acest medicament.

Acest medicament conține 5 mg fructoză per plic.

Efectul aditiv al administrării concomitente a medicamentelor conținând fructoză (sau sorbitol) trebuie luat în considerare.

Acest medicament conține 7 mg de alcool (etanol) per fiecare plic.

Cantitatea per plic din acest medicament este echivalentă cu mai puțin de 1 ml bere sau 1 ml vin.

Cantitatea mică de alcool din acest medicament nu va determina vreun efect semnificativ.

Acest medicament conţine sodiu mai puţin de 1 mmol (23 mg) per plic, adică practic „nu conţine sodiu”.

  1. Cum să utilizați Fervex răceală și gripă pentru adulţi

Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră, farmacistul sau asistenta medicală. Discutați cu medicul dumneavoastră, farmacistul sau cu asistenta medicală dacă nu sunteți sigur.

Adulţi şi adolescenți cu vârsta peste 15 ani: 1 plic Fervex răceală și gripă pentru adulţi de 2-3 ori pe zi. Intervalul între administrări trebuie să fie de cel puţin 4 ore.

Dacă suferiţi de insuficienţă renală severă (clearance-ul creatininei <10 ml/min), intervalul între administrări trebuie să fie de cel puţin 8 ore.

Plicurile se administrează cu o cantitate suficientă de apă rece sau fierbinte.

Pentru tratamentul stărilor gripale, este preferabilă administrarea acestui medicament cu apă fierbinte, seara, din momentul apariţiei primelor simptome.

Informaţi medicul dumneavoastră sau farmacistul dacă starea de rău continuă şi după 5 zile de tratament. Medicul dumneavoastră vă va informa cât va dura tratamentul cu Fervex răceală și gripă pentru adulţi.

Dacă aveţi impresia că efectul lui Fervex răceală și gripă pentru adulţi este prea puternic sau prea slab, întrebaţi medicul dumneavoastră sau farmacistul.

Dacă utilizaţi mai mult Fervex răceală și gripă pentru adulţi decât trebuie

Au fost raportate cazuri rare de leziuni ale pancreasului.

Dacă aţi utilizat mai mult Fervex răceală și gripă pentru adulţi decât trebuie, anunţaţi imediat medicul dumneavoastră sau farmacistul.

Dacă uitați să utilizaţi Fervex răceală și gripă pentru adulţi

Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza pe care aţi uitat să o luaţi. Luaţi doza următoare când vă amintiţi şi continuaţi tratamentul.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului sau asistentei medicale.

  1. Reacţii adverse posibile

Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele:

-      Sedare, somnolenţă, uscăciunea gurii, tulburări urinare, tulburări de acomodare a vederii la distanţă, stare confuzională, agitaţie la pacienţii vârstnici, tensiune arterială scăzută la poziţia “stat în picioare”, ameţeală, scăderea memoriei şi capacităţii de concentrare.

-      Rare (pot afecta până la 1 din 1000 persoane) cazuri de înroșire sau reacții alergice cu umflare bruscă a feței și gâtului sau stare de rău bruscă, cu o scădere a tensiunii arteriale. Tratamentul trebuie oprit imediat, medicul dumneavoastră trebuie informat și nu trebuie să mai luați niciodată medicamente care conțin paracetamol și maleat de feniramină.

-      Foarte rare (pot afecta până la 1 din 10000 persoane) cazuri de trombocitopenie (scăderea sub nivelul normal a unor elemente sanguine - plachete, care au rol în procesul de coagulare a sângelui manifestată prin sângerări neobişnuite şi apariţia de hematoame), neutropenie, leucopenie. În acest caz, consultați un medic.

-      Foarte rare cazuri de reacții grave ale pielii. Tratamentul trebuie oprit imediat, medicul dumneavoastră trebuie informat și nu trebuie să mai luați niciodată medicamente care conțin paracetamol.

-      Rare cazuri de anemie hemolitică (scăderea sub nivelul normal a unor elemente sanguine - hematii, manifestată prin stări de oboseală şi slăbiciune neobişnuite), agranulocitoză (manifestată prin febră cu sau fără frisoane, ulceraţii sau pete de culoare albă la nivelul buzelor sau mucoasei bucale, ulceraţii la nivelul faringelui).

-      În cazuri rare, mâncărime la nivelul pielii, roşeaţa pielii, urticarie, când trebuie oprit tratamentul definitiv, anunţat medicul și nu trebuie să mai luați niciodată medicamente care conțin paracetamol și maleat de feniramină;

-      Cu frecvență necunoscută (frecvența nu poate fi estimată din datele disponibile):

-      diaree, durere abdominală şi valori crescute ale enzimelor hepatice.

-      pete roşii punctiforme de sânge pe piele. Tratamentul trebuie oprit imediat, medicul dumneavoastră trebuie consultat înainte de a lua orice medicamente care conțin paracetamol și maleat de feniramină.

Raportarea reacţiilor adverse

Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră, farmacistului sau asistentei medicale. Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct la

Agenţia Naţională a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale din România Str. Aviator Sănătescu nr. 48, sector 1

Bucureşti 011478- RO e-mail: adr@anm.ro Website: www.anm.ro

Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament.

  1. Cum se păstrează Fervex răceală și gripă pentru adulţi

Nu lăsaţi acest medicament la vederea şi îndemâna copiilor. A se păstra la temperaturi sub 25°C, în ambalajul original.

Nu utilizaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe cutie după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.

Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.

  1. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

Ce conţine Fervex răceală și gripă pentru adulţi

-      Substanţele active sunt: paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg şi maleat de feniramină 25 mg.

-      Celelalte componente sunt: sucroză (zahăr), acid citric, gumă arabică, zaharină sodică, aromă Antilles (componente principale: maltodextrină și gumă arabică; componente aromatice principale: α-pinen, β-pinen, limonen, γ-terpinen, linalol, neral, α-terpineol, geranial).

Cum arată Fervex răceală și gripă pentru adulţi şi conţinutul ambalajului

Fervex răceală și gripă pentru adulţi se prezintă sub formă de pulbere granulată, de culoare bej deschis.

Ambalaj

Cutie cu 6 plicuri din hârtie/Al/PEJD a câte 13,1 g granule pentru soluţie orală.

Cutie cu 8 plicuri din hârtie/Al/PEJD a câte 13,1 g granule pentru soluţie orală.

Este posibil ca nu toate mărimile de ambalaj să fie comercializate.

Deținătorul autorizației de punere pe piață și fabricanții

Deținător al autorizaţiei de punere pe piaţă

UPSA SAS

3, rue Joseph Monier, 92500 Rueil-Malmaison, Franța

Fabricanţii

UPSA SAS

979 avenue des Pyrénées, 47520 Le Passage, Franţa

UPSA SAS

304 avenue du Docteur Jean Bru, 47000 Agen, Franţa

Pentru orice informaţii referitoare la acest medicament, vă rugăm să contactaţi reprezentanţa locală a deţinătorului autorizaţiei de punere pe piaţă: România

MagnaPharm Marketing & Sales Romania SRL Tel: +4 (0) 372 502 221

Acest prospect a fost revizuit în septembrie 2022.

Informaţii detaliate privind acest medicament sunt disponibile pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale din România: http://www.anm.ro/

citeste mai mult...
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Fervex Raceala si Gripa pentru adulti, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, UPSA


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in Romania cu o taxa de transport de 11,90 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Cicatridina unguent nazal, 15 g, Farma-Derma

    Cicatridina unguent nazal, 15 g, Farma-Derma

    68,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. Bioflu, 16 capsule moi, Biofarm

    Bioflu, 16 capsule moi, Biofarm

    14,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Zdrovit - Gripovit Max C fara zahar 10plicuri

    Zdrovit - Gripovit Max C fara zahar 10plicuri

    20,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Alinan - Imunotus iedera sirop 150ml

    Alinan - Imunotus iedera sirop 150ml

    31,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  5. Nisita - Unguent nazal 20g

    Nisita - Unguent nazal 20g

    32,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Fervex Adulti cu aroma de zmeura, 500mg/200mg/25mg, 8 plicuri, UPSA

    Fervex Adulti cu aroma de zmeura, 500mg/200mg/25mg...

    20,24 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. Fervex Durere si Febra Vitamina C, 330 mg/200 mg, 20 comprimate efervescente, Upsa

    Fervex Durere si Febra Vitamina C, 330 mg/200 mg, ...

    14,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Fervex Durere si Febra Forte 1000 mg, 8 comprimate efervescente, Upsa

    Fervex Durere si Febra Forte 1000 mg, 8 comprimate...

    14,89 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Fervex Durere si Febra, 500 mg, 16 comprimate efervescente, Upsa

    Fervex Durere si Febra, 500 mg, 16 comprimate efer...

    14,39 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  5. Fervex pentru copii fara zahar, 280mg/100mg/10mg, 8 plicuri, UPSA

    Fervex pentru copii fara zahar, 280mg/100mg/10mg, ...

    20,24 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos