Mattca.ro

Acest produs face parte din categoria OTC-uri iar achizitia se face doar prin plata cu cardul

continua cu adaugarea produsului in cos
Mattca.ro

Coldact - Sinus 500mg/30mg 20compr.film

Cod: W67025002
Brand: Terapia
Status:

Coldact - Sinus 500mg/30mg 20compr.film este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

7,90 Lei Pret cu TVA inclus

Descriere Coldact - Sinus 500mg/30mg 20compr.film

Coldact - Sinus 500mg/30mg 20compr.film este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

Indicatii:

Coldact Sinus este folosit pentru ameliorarea simptomatica a gripei, starilor febrile, frisoanelor si racelilor comune, inclusiv a durerii de cap, durerilor in gat, disconfortului si durerilor musculare, congestiei nazale, sinuzitei precum si durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia.

Contine 2 substante active:

  • Paracetamol - amelioreaza durerea si reduce temperatura corpului atunci cand aveti febra;
  • Clorhidrat de pseudoefedrina - decongestionant care desfunda nasul si sinusurile si va ajuta sa respirati mai usor.

Mod de administrare:

Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti peste 12 ani: 2 comprimate filmate de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor.

Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Atentionari si precautii speciale:

  • Pentru a evita riscul unui supradozaj se recomanda a nu se asocia cu alte preparate care contin paracetamol;
  • Afectiunile hepatice existente cresc riscul afectarii hepatice datorate paracetamolului;
  • Se recomanda prudenta in cazul administrarii paracetamolului la pacientii cu boli hepatice severe;
  • Se recomanda evitarea consumului de bauturi alcoolice in timpul tratamentului. Riscul supradozajului este mai mare la pacientii cu ciroza hepatica nonalcoolica. In eventualitatea unui supradozaj se recomanda ca pacientul sa se adreseze medicului chiar daca este asimptomatic, din cauza riscului intarziat de afectare hepatica severa;
  • Se impun precautii in caz de insuficienta renala severa;
  • Se recomanda monitorizarea functiilor hepatice in tratamentul de lunga durata si cu doze mari la pacienţti cu leziuni hepatice preexistente;
  • Pacientii trebuie sa solicite sfatul medicului daca durerile de cap devin persistente;
  • Pacientii trebuie sa solicite sfatul medicului daca sufera de artrite moderate si necesita tratament zilnic cu analgezice;
  • Se impune precautie daca aveti hipertiroidie, hipertensiune usoara pana la moderata, diabet zaharat, boli de inima, hipertensiune intraoculara, hipertrofie de prostata sau sensibilitate la anumite substante, de exemplu fenilefrina si efedrina.

Reactii adverse posibile:

Ca toate medicamentele, poate provoca reactii adverse, cu toate ca nu apar la toate persoanele.

  • Reactii alergice cum sunt eruptiile trecatoare pe piele, urticarie (pete rosii pe piele) si febra;
  • Anumite tulburari ale sangelui;
  • Dupa un tratament pe termen lung si dupa utilizarea unor doze mari pot aparea inflamatii ale rinichilor;
  • Insomnie, rareori halucinatii si alte tipuri de stimulare ale sistemului nervos central;
  • Efecte cardiace (de exemplu, batai rapide ale inimii), cresteri ale tensiunii arteriale chiar si in caz de hipertensiune arteriala controlata prin tratament - efecte la nivelul pielii (de exemplu eruptie pe piele, urticarie, mancarime);
  • Retentie de urina, in special la pacientii cu hipertrofie de prostata.

Sarcina si alaptarea:

Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament.

Studiile epidemiologice din timpul sarcinii nu au aratat aparitia efectelor teratogene si fetotoxice datorate paracetamolului in dozele recomandate.
Ca masura de precautie, este de preferat sa se evite utilizarea paracetamolului in timpul sarcinii. 
Paracetamolul se excreta in lapte, dar la doze terapeutice nu este de asteptat aparitia de efecte la nou-nascuti/sugari alaptati.

Compozitie:

Substantele active sunt: paracetamol si clorhidrat de pseudoefedrina.
Celelalte componente sunt: nucleu-celuloza microcristalina PH 102, povidona K 30, amidonglicolat de sodiu tip A, talc, amidon de porumb, dioxid de siliciu coloidal anhidru, stearat de magneziu; film-Opadry II white 85F18422, alcool polivinilic partial hidrolizat, dioxid de titan (E 171), macrogol / PEG 3350, talc.

Mod de prezentare: 20 comprimate filmate

Acest produs se administreaza conform prospectului sau recomandarilor medicului, farmacistului sau specialistului medical. Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul, descrierea sau informatiile aditionale.

Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale

Mai multe informatii
Indicat pentruRaceala si gripa
Stil de viataNormal
AfectiuneAfectiuni pulmonare, ORL, Raceala si gripa, Sistem respirator, Afectiuni respiratorii
Substanta activaPARACETAMOLUM
SimptomeDurere de cap (cefalee), Durere in gat (gat inflamat), Febra acuta (sindrom febril acut), Infectii respiratorii, Nas infundat (obstructie nazala), Stranut
SexUnisex
Indicat pentruGripa (infectie virala), Viroze respiratorii, Frisoane
Functie produsAnalgezic , Antipiretic, Protector al sistemului respirator
adresabilitateUz general
Varsta>12ani
Forma farmaceuticaComprimate filmate
BrandTerapia
Zona corpSistemic

Prospect Coldact - Sinus 500mg/30mg 20compr.film

Prospect: Informații pentru utilizator
Coldact Sinus 500 mg/30 mg comprimate filmate
Paracetamol/clorhidrat de pseudoefedrină
 
 
Citiți cu atenție și în întregime acest prospect înainte de a începe să utilizați acest medicament deoarece conține informații importante pentru dumneavoastră.
Utilizați întotdeauna acest medicament conform indicațiilor din acest prospect sau indicațiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului sau asistentei medicale.
- Păstrați acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiți.
- Întrebați farmacistul dacă aveți nevoie de mai multe informații sau recomandări.
- Dacă manifestați orice reacții adverse, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului sau asistentei medicale. Acestea includ orice posibile reacții adverse nemenționate în acest prospect. Vezi pct. 4.
- Dacă după 3 zile nu vă simțiți mai bine sau vă simțiți mai rău, trebuie să vă adresați unui medic.
 
Ce găsiți în acest prospect
 
1. Ce este Coldact Sinus și pentru ce se utilizează
2. Ce trebuie să știți înainte să utilizați Coldact Sinus
3. Cum să utilizați Coldact Sinus
4. Reacții adverse posibile
5. Cum se păstrează Coldact Sinus
6. Conținutul ambalajului și alte informații
 
 
1. Ce este Coldact Sinus și pentru ce se utilizează
 
Coldact Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale.
 
2. Ce trebuie să știți înainte să utilizați Coldact Sinus Nu utilizați Coldact Sinus:
 
- dacă sunteți alergic la paracetamol și pseudoefedrină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament (enumerate la pct. 6);
- dacă aveţi insuficienţă hepatică sau insuficienţă renală;
- dacă prezentaţi insuficienţă cardiacă decompensată severă;
- dacă aveţi tensiune arterială mare sau afecţiuni coronariene severe;
- dacă utilizaţi un medicament antidepresiv care conţine inhibitor de monoaminoxidază (IMAO)
 
Atenționări și precauții
 
Înainte să utilizați Coldact Sinus, adresați-vă medicului dumneavoastră, farmacistului sau asistentei medicale.
 
Pentru a evita riscul unui supradozaj, se recomandă a nu se asocia cu alte preparate care conţin paracetamol.
 
Afecţiunile hepatice existente cresc riscul afectării hepatice datorate paracetamolului.
Se recomandă prudenţă în cazul administrării paracetamolului la pacienţii cu boli hepatice severe.
 
Se recomandă evitarea consumului de băuturi alcoolice în timpul tratamentului. Riscul supradozajului este mai mare la pacienţii cu ciroză hepatică nonalcoolică. În eventualitatea unui supradozaj, se recomandă ca pacientul să se adreseze medicului chiar dacă este asimptomatic, din cauza riscului întârziat de afectare hepatică severă.
 
Se impun precauţii în caz de insuficienţă renală severă (în cazul tratamentului de lungă durată cu doze mari, vezi pct. 4.2).
 
Se recomandă monitorizarea funcţiilor hepatice în tratamentul de lungă durată şi cu doze mari la pacienţii cu leziuni hepatice preexistente.
 
Pacienţii trebuie să solicite sfatul medicului dacă durerile de cap devin persistente.
De asemenea, pacienţii trebuie să solicite sfatul medicului dacă suferă de artrite moderate şi necesită tratament zilnic cu analgezice.
Se impune precauție dacă aveţi hipertiroidie, hipertensiune uşoară până la moderată, diabet zaharat, boli de inimă, hipertensiune intraoculară, hipertrofie de prostată sau sensibilitate la anumite substanţe, de exemplu fenilefrina şi efedrina (substanţe simpatomimetice).
 
Utilizarea la vârstnici
 
Pacienţii vârstnici pot fi deosebit de sensibili la pseudoefedrină şi pot avea insomnii sau halucinaţii.
 
Sportivi
 
Sportivii de performanţă trebuie avertizaţi că substanţa activă clorhidrat de pseudoefedrină poate determina pozitivarea testelor antidoping.
 
Coldact Sinus împreună cu alte medicamente
 
Spuneți medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă utilizați, ați utilizat recent sau s-ar putea să utilizați orice alte medicamente.
 
Nu se recomandă asocierea cu alte medicamente care conţin paracetamol.
 
Efectele altor medicamente asupra paracetamolului
 
Administrarea în asociere a paracetamolului cu medicamente inductoare ale unor sisteme enzimatice hepatice, de exemplu anumite hipnotice şi medicamente antiepileptice (printre altele glutetimidă, fenobarbital, fenitoină, carbamazepină) şi cu rifampicina, poate determina tulburări hepatice.
 
Consumul cronic de alcool etilic creşte riscul afectării hepatice în cazul administrării de doze mari sau a tratamentului prelungit cu paracetamol.
 
În cazul administrării în asociere cu medicamente care conduc la încetinirea evacuării gastrice, de exemplu propantelină, absorbţia poate fi încetinită şi debutul efectului paracetamolului poate fi întârziat.
 
Colestiramina scade absorbţia paracetamolului, dacă se administrează în prima oră de la ingestia de paracetamol.
 
Absorbţia paracetamolului este accelerată de metoclopramidă şi domperidonă.
 
Administrarea în asociere pe termen lung a paracetamolui cu AINS (în principal acid acetilsalicilic) în doză mare creşte riscul de apariţie a nefropatiei analgezice şi a altor reacţii adverse la nivel renal.
Asocierea paracetamolui cu salicilaţi trebuie administrată pe termen scurt; diflunisalul creşte cu 50% concentraţia plasmatică a paracetamolului şi creşte astfel riscul hepatotoxicităţii acestuia.
 
Contraceptivele orale pot creşte clearance-ul paracetamolului. De aceea, în timpul tratamentului trebuie utilizată o metodă contraceptivă eficace şi sigură.
 
În cazul administrării în asociere a paracetamolului cu zidovudina a fost raportată o creştere a riscului de apariţie a neutropeniei şi hepatotoxicităţii. Prin urmare, acest medicament trebuie administrat în asociere cu zidovudină numai după o evaluare atentă a raportului risc/beneficiu.
 
Probenecidul determină o scădere de aproximativ două ori a clearance-ului paracetamolului prin inhibarea conjugării acestuia cu acidul glucuronic. Trebuie avută în vedere scăderea dozei de paracetamol în cazul tratamentului în asociere cu probenecid.
 
Efectele paracetamolului asupra altor medicamente
 
În cazul administrării cronice în asociere a warfarinei sau derivaţilor cumarinici cu paracetamol în doze mari (peste 2 g pe zi), a fost raportată o creştere a efectului anticoagulant, cu manifestări hemoragice. Prin urmare, este de preferat să se monitorizeze timpul de protrombină. Acest lucru nu este necesar în cazul tratamentului ocazional sau celui cronic cu doze mici de paracetamol.
În cazul administrării în asociere a paracetamolului cu lamotrigină, s-a raportat reducerea eficacităţii lamotriginei, datorită creşterii clearance-ului său hepatic.
Când se administrează paracetamol în asociere cu cloramfenicol, poate apărea o încetinire a excreţiei acestuia, asociată cu creşterea toxicităţii.
 
Interferenţe cu testele serologice
 
Pot să apară valori fals scăzute ale glicemiei determinate prin metoda oxidaze/peroxidaze sau o creştere falsă a valorilor serice ale acidului uric determinat prin testul fosfotungstic.
 
Creşterea timpului de protrombină şi a valorilor serice ale bilirubinei, lactatdehidrogenazei şi transaminazelor serice evidenţiază afectarea toxică hepatică.
 
În cazul administrării concomitente, pseudoefedrina poate intensifica/creşte efectele:
- salbutamol; acest lucru poate determina bătăi neregulate sau rapide ale inimii. Totuşi, această creştere a efectului salbutamolului nu vă împiedică să utilizaţi un salbutamol cu administrare inhalatorie (un medicament care conţine un bronhodilatator de tip stimulent adrenergic, sub formă de aerosoli, la doza prescrisă);
- antidepresive, inclusiv inhibitori MAO.
- alte medicamente care conţin fenilefrină şi efedrină sau alte substanţe simpatomimetice, cum sunt cele conţinute de decongestionantele nazale (de exemplu, picături nazale).
 
În cazul administrării concomitente, pseudoefedrina poate reduce efectele:
- medicamentelor antihipertensive cum sunt: guanetidină, metildopa, beta blocante
 
Coldact Sinus împreună cu alimente, băuturi și alcool
 
Consumul cronic de alcool etilic creşte riscul afectării hepatice în cazul administrării de doze mari sau a tratamentului prelungit cu paracetamol.
 
Sarcina, alăptarea și fertilitatea
 
Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.
 
Sarcina
 
Datele provenite din utilizarea paracetamolului la femeile gravide sunt limitate.
Studiile la om şi la animale nu au identificat niciun risc asupra sarcinii sau dezvoltării embriofetale. Studiile epidemiologice din timpul sarcinii nu au arătat apariţia efectelor teratogene şi fetotoxice datorate paracetamolului în dozele recomandate.
Ca măsură de precauţie, este de preferat să se evite utilizarea paracetamolului în timpul sarcinii. Oricum, ca şi pentru alte medicamente, se recomandă prudenţă în administrarea paracetamolului în primul trimestru de sarcină.
 
Alăptarea
 
La om, paracetamolul se excretă în lapte, dar la doze terapeutice nu este de aşteptat apariţia de efecte la nou-născuţi/sugari alăptaţi.
 
Fertilitatea
 
Studiile de toxicitate nonclinică au evidenţiat efecte toxice asupra funcţiei de reproducere.
 
Conducerea vehiculelor și folosirea utilajelor
 
Medicamentul nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.
 
 
3. Cum să utilizați Coldact Sinus
 
Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur.
 
Medicamentul se administrează pe cale orală.
Adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi peste 12 ani:
Doza recomandată este de 2 comprimate filmate Coldact Sinus de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Intervalul minim între administrări este de 4 ore.
Nu se vor administra mai mult de 3 doze în 24 de ore.
 
Dacă utilizați mai mult Coldact Sinus decât trebuie
Dacă aţi luat mai mult paracetamol decât v-a fost recomandat, adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră sau farmacistului. Ingestia unei doze mai mari decât doza recomandată poate provoca greaţă, vărsături şi o lipsă a poftei de mâncare. Depăşirea dozei maxime zilnice, chiar şi o singură dată, poate cauza afectarea ficatului. Solicitaţi imediat sfatul medicului. În astfel de cazuri nu apare starea de pierdere a cunoştinţei. Afectarea ficatului poate deveni ireversibilă în cazul întârzierii intervenţiei asistenţei medicale.
 
Dacă uitați să utilizați Coldact Sinus
Dacă aţi uitat să luaţi o doză, luaţi-o imediat ce vă aduceţi aminte, cu excepţia cazului în care se apropie timpul pentru doza următoare. În acest caz, nu mai luaţi doza uitată şi luaţi următoarea doză conform schemei de tratament.
Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată
 
Dacă încetați să utilizați Coldact Sinus
Dacă aveți orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului sau asistentei medicale.
 
 
4. Reacții adverse posibile
 
Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacții adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.
 
Reacţii adverse mai puţin frecvente (pot afecta până la 1 din 100 de persoane) Reacţii adverse rare (pot afecta până la 1 din 1000 de persoane)
Reacţii adverse foarte rare (pot afecta până la 1 din 10000 de persoane) Următoarele reacţii adverse pot să apară după utilizarea de paracetamol:
Reacţii adverse mai puţin frecvente (pot afecta până la 1 din 100 de persoane)
- Reacţii alergice cum sunt erupţiile trecătoare pe piele, urticarie (pete roşii pe piele) şi febră.
 
Reacţii adverse rare (pot afecta până la 1 din 1000 de persoane)
- Anumite tulburări ale sângelui (anemie hemolitică şi hematom inexplicabil (purpura trombocitopenică))
- Tratamentul pe termen lung poate provoca rar tulburări foarte grave de sânge, cu febră bruscă, dureri severe în gât şi ulceraţii la nivelul gurii (agranulocitoză)).
 
Reacţii adverse foarte rare (pot afecta până la 1 din 10000 de persoane)
- După un tratament pe termen lung şi după utilizarea unor doze mari pot apărea inflamaţii ale rinichilor (nefrită).
 
- Administrarea zilnică în doze unice de 7,5 grame de paracetamol pe zi, sau utilizarea pe termen lung a 3-4 grame de paracetamol pe zi, poate provoca leziuni la nivelul ficatului.
 
Posibile reacţii adverse la pseudoefedrină:
Acestea sunt reacţii adverse grave şi este posibil să aveţi nevoie de asistenţă medicală de urgenţă. Adresaţi-vă medicului dumneavoastră dacă observaţi oricare dintre următoarele reacţii adverse:
 
- insomnie, rareori halucinaţii şi alte tipuri de stimulare ale sistemului nervos central;
- efecte cardiace (de exemplu, bătăi rapide ale inimii).
- creşteri ale tensiunii arteriale chiar şi în caz de hipertensiune arterială controlată prin tratament - efecte la nivelul pielii (de exemplu erupţie pe piele, urticarie, mâncărime).
- retenţie de urină, în special la pacienţii cu hipertrofie de prostată.
 
Raportarea reacţiilor adverse
Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament.
 
 
5. Cum se păstrează Coldact Sinus
 
Nu lăsați acest medicament la vederea și îndemâna copiilor.
 
Nu utilizați acest medicament după data de expirare înscrisă pe cutie după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.
A se păstra la temperaturi sub 250 C, în ambalajul original, pentru a fi protejat de lumină.
 
Nu aruncați niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebați farmacistul cum să aruncați medicamentele pe care nu le mai folosiți. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.
 
 
6. Conținutul ambalajului și alte informații Ce conține Coldact Sinus
 
- Substanţele active sunt: paracetamol și clorhidrat de pseudoefedrină. Fiecare comprimat filmat conține paracetamol 500 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.
- Celelalte componente sunt: nucleu-celuloză microcristalină PH 102, povidonă K 30, amidonglicolat de sodiu tip A, talc, amidon de porumb, dioxid de siliciu coloidal anhidru,
stearat de magneziu; film-Opadry II white 85F18422, alcool polivinilic parțial hidrolizat, dioxid de titan (E 171), macrogol / PEG 3350, talc.
 
Cum arată Coldact Sinus și conținutul ambalajului
Se prezintă sub formă de comprimate filmate de culoare albă, formă oblongă, cu linie mediană pe una din fețe.
Linia mediană nu este destinată ruperii comprimatului.
 
Este disponibil în cutii cu 2 blistere din PVC/Al a câte 6 comprimate filmate sau cutii cu 2 blistere din PVC/Al a câte 10 comprimate filmate.
 
Deținătorul autorizației de punere pe piață și fabricantul Deținătorul autorizației de punere pe piață
Terapia SA
Str. Fabricii nr. 124, Cluj Napoca, România
 
Fabricanții
SC Laropharm SRL
Şos. Alexandriei nr.145 A, Bragadiru, Ilfov, România
 
Terapia SA
Str. Fabricii nr. 124, Cluj Napoca, România
 
Acest prospect a fost revizuit în Iulie 2020.
 
Informaţii detaliate privind acest medicament sunt disponibile pe website-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/
 
citeste mai mult...
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Coldact - Sinus 500mg/30mg 20compr.film


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in Romania cu o taxa unica de transport de 14,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Suspensie orala Propotuss TE, 250 ml, Dietmed

    Suspensie orala Propotuss TE, 250 ml, Dietmed

    53,42 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. Plantextrakt - Fiorda propolis 30compr

    Plantextrakt - Fiorda propolis 30compr

    25,10 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Fares - Hapciu lotiune pentru corp 100ml

    Fares - Hapciu lotiune pentru corp 100ml

    12,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Faringosept Rapid Portocala, 2 mg/0,6 mg/1,2 mg, 12 pastile, Terapia

    Faringosept Rapid Portocala, 2 mg/0,6 mg/1,2 mg, 1...

    24,90 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  5. Fiterman - Respiran Hyal Spray Nazal 20ml

    Fiterman - Respiran Hyal Spray Nazal 20ml

    19,90 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Codamin® P x 20 comprimate

    Codamin® P x 20 comprimate

    10,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  2. ArtroCalcium Complex, 15 capsule, Terapia

    ArtroCalcium Complex, 15 capsule, Terapia

    13,08 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  3. Kebene Plus x 20 comprimate

    Kebene Plus x 20 comprimate

    20,90 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  4. Fortifikat Forte 825mg, 30 cpr.

    Fortifikat Forte 825mg, 30 cpr.

    22,90 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
  5. Pacid 20mg 14 comprimate gastrorezistente

    Pacid 20mg 14 comprimate gastrorezistente

    8,40 Lei Pret cu TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos