Facebook Pixel

Parasinus® Penta x 24 comprimate

Cod: W64144002
Brand: GSK
Status:
Parasinus® Penta x 24 comprimate se administreaza pentru ameliorarea simtpomelor din raceala si gripa, precum durere, febra, congestie nazala si rinoree (nas care curge).

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

27,58 Lei TVA inclus

Descriere Parasinus® Penta x 24 comprimate

Parasinus® Penta x 24 comprimate se administreaza pentru ameliorarea simtpomelor din raceala si gripa, precum durere, febra, congestie nazala si rinoree (nas care curge).

Indicatii:

ParaSinus Penta este utilizat pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa, incluzand febra, dureri de cap, dureri musculare, dureri in gat, precum si a simptomelor asociate inflamatiei sinusurilor (nas infundat, durere la nivelul sinusurilor si rinoree).

Contine 5 substante active:
- paracetamol - amelioreaza durerea si va scade temperatura cand aveti febra;
- cafeina - efect stimulant usor;
- clorhidrat de fenilefrina - decongestionant care va desfunda nasul si sinusurile;
- terpinhidrat - expectorant (favorizeaza eliminarea secretiilor provenite din caile respiratorii);
- vitamina C (acid ascorbic) - ajuta la inlocuirea vitaminei C care se poate pierde in stadiile initiale de raceala si gripa.

Mod de administrare:

Adulti, varstnici si adolescenti cu varsta de peste 12 ani:

Doza uzuala este de 1-2 comprimate administrate la fiecare 4-6 ore, fara a se depasi 8 comprimate in 24 de ore. Intervalul minim intre administrari trebuie sa fie de 4 ore.

Precautii si contraindicatii:

Nu luati ParaSinus Penta daca:

  • daca sunteti alergic la oricare dintre componente;
  • aveti boli renale sau hepatice severe,
  • aveti tensiune arteriala mare,
  • aveti una dintre urmatoarele afectiuni: hipertiroidie, diabet zaharat, feocromocitom;
  • urmati tratament cu antidepresive triciclice sau inhibitori de monoaminooxidaza-IMAO, sau daca urmati tratament cu betablocante;
  • urmati tratament cu alte decongestionante simpatomimetice,
  • aveti glaucom cu unghi inchis (tensiune crescuta la nivelul ochiului),
  • luați orice alte medicamente pe baza de prescriptie medicala sau disponibile fara prescriptie medicala care conțin paracetamol pentru a trata durerea, febra, simptomele de raceala si gripa, sau pentru a va ajuta sa dormiti.

ParaSinus Penta conține cafeina. Deoarece cafeina poate determina insomnie, neliniste, anxietate, nu se recomanda administrarea medicamentului spre sfarsitul zilei.
Consumul de cantitati excesive de cafea sau ceai impreuna cu utilizarea comprimatelor poate provoca senzatia de tensiune si iritare.

Sarcina si alaptarea:

ParaSinus Penta nu trebuie utilizat in timpul sarcinii, cu exceptia cazurilor in care medicul considera acest lucru strict necesar.

Se recomanda prudenta in administrarea paracetamolului in perioada de alaptare. Evitati utilizarea acestui medicament pe perioada alaptarii.

Reactii adverse posibile:

Reactii adverse foarte rare includ: scaderea numarului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie); eruptii trecatoare pe piele si alte alergii, inclusiv o reactie alergica brusca de mare amploare care implica intregul organism numita anafilaxie; ingustarea cailor respiratorii datorita spasmului musculaturii (bronhospasm); afectiuni ale ficatului. Au fost raportate cazuri foarte rare de reactii cutanate grave.

Reactii adverse cu frecventa necunoscuta includ: varsaturi, diaree; crestere a tensiunii arteriale; dureri de cap; ameteli; insomnie; palpitatii; nervozitate si iritabilitate.

Compozitie:

  • Substantele active sunt paracetamol, cafeina, clorhidrat de fenilefrina, terpinhidrat si acid ascorbic (vitamina C). Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg, cafeina 25 mg, clorhidrat de fenilefrina 5 mg, terpinhidrat 20 mg si acid ascorbic 38 mg.
  • Celelalte componente sunt amidon pregelatinizat, amidon de porumb, povidona, sorbat de potasiu, laurilsulfat de sodiu, Eurocol galben amurg (E 110), acid stearic, talc.
Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale Parasinus® Penta x 24 comprimate

Mai multe informatii
Indicat pentruTuse plina, productiva
Prospect

PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR

ParaSinus Penta 500 mg/25 mg/5 mg/20 mg/38 mg comprimate

paracetamol, cafeină, clorhidrat de fenilefrină, terpinhidrat şi acid ascorbic

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect înainte de a începe să luaţi acest medicament, deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Luaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

  • Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.

  • Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau recomandări.

  • Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4.

  • Dacă după 3 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

În acest prospect găsiţi:

  1. Ce este ParaSinus Penta şi pentru ce se utilizează

  2. Ce trebuie să ştiţi înainte să luaţi ParaSinus Penta

  3. Cum să luaţi ParaSinus Penta

  4. Reacţii adverse posibile

  5. Cum se păstrează ParaSinus Penta

  6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

1.                   Ce este ParaSinus Penta şi pentru ce se utilizează

 ParaSinus Penta este utilizat pentru ameliorarea simptomelor de răceală şi gripă, incluzând febră, dureri de cap, dureri musculare, dureri în gât, precum şi a simptomelor asociate inflamaţiei sinusurilor (nas înfundat, durere la nivelul sinusurilor şi rinoree).

Conţine cinci substanţe active:

  • paracetamol, care ameliorează durerea şi vă scade temperatura când aveţi febră;

  • cafeină, cu un efect stimulant uşor;

  • clorhidrat de fenilefrină, un decongestionant care vă desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-vă să respiraţi mai uşor;

  • terpinhidrat, un expectorant care favorizează eliminarea secreţiilor provenite din căile respiratorii;

  • vitamina C (acid ascorbic), care ajută la înlocuirea vitaminei C care se poate pierde în stadiile iniţiale de răceală şi gripă.

 

2.                   Ce trebuie să ştiţi înainte să luaţi ParaSinus Penta

Parasinus Penta conţine paracetamol.

Dacă luaţi o cantitate prea mare de paracetamol vă puteţi afecta grav ficatul.

Nu luaţi ParaSinus Penta:

  • dacă sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, cafeină, clorhidrat de fenilefrină, terpinhidrat, acid ascorbic (vitamina C) sau la oricare dintre celelalte componente ale ParaSinus Penta,

  • dacă aveţi boli renale sau hepatice severe,

  • dacă aveţi deficit de enzimă glucozo-6-fosfat dehidrogenază,

  • dacă aveţi tensiune arterială mare,

  • dacă aveţi o tiroidă hiperactivă (hipertiroidie),

  • dacă aveţi diabet zaharat,

  • dacă aveţi feocromocitom (o tumoră în apropierea rinichilor),

  • dacă urmaţi tratament cu antidepresive triciclice sau inhibitori de monoaminooxidază-IMAO (inclusiv o perioadă de 2 săptămâni de la oprirea tratamentului cu aceştia) sau dacă urmaţi tratament cu beta blocante (vezi pct. Folosirea altor medicamente),

  • dacă urmaţi tratament cu alte decongestionante simpatomimetice,

  • dacă aveţi glaucom cu unghi închis (tensiune crescută la nivelul ochiului),

  • dacă sunteți gravidă.

  • dacă luați orice alte medicamente pe bază de prescripţie medicală sau disponibile fără prescripţie medicală care conțin paracetamol pentru a trata durerea, febra, simptomele de răceală şi gripă, sau pentru a vă ajuta să dormiţi.

Citiţi întotdeauna şi urmaţi instrucţiunile de pe ambalaj şi din acest prospect. Nu se administrează copiilor cu vârsta sub 12 ani.

Atenţionări şi precauţii

Înainte de a utiliza acest medicament cereţi sfatul medicului:

  • dacă consumaţi frecvent băuturi alcoolice sau suferiţi de afecţiuni hepatice, inclusiv hepatită virală (creşte riscul hepatotoxicităţii);

  • dacă aveţi afecțiuni renale, insuficienţă renală gravă (numai în cazul tratamentului de lungă durată cu doze mari, tratamentul ocazional fiind acceptabil);

  • dacă aveţi leziuni hepatice preexistente este necesară monitorizarea funcţiilor hepatice în cazul tratamentului de lungă durată şi cu doze mari;

  • dacă aveţi greutatea sub cea normală sau sunteţi subnutrit,

  • dacă consumaţi regulat alcool

Este posibil să fie necesar să evitaţi complet utilizarea acestui produs sau să limitaţi cantitatea de paracetamol pe care o luaţi.

Înainte să utilizaţi acest medicament adresaţi-vă medicului dumneavoastră:

  • dacă prezentaţi mărirea volumului prostatei sau dificultăţi de urinare;

  • dacă aveţi boli de inimă;

  • dacă aveţi afecţiuni ale vaselor de sânge (de exemplu sindromul Raynaud, care se poate manifesta sub formă de dureri la nivelul degetelor ca răspuns la frig sau stres).

  • dacă alăptaţi. Evitaţi utilizarea acestui medicament pe perioada alăptatului.-

  • dacă aveţi o infecţie gravă, aceasta mărind riscul apariţiei acidozei metabolice. Simptomele acidozei metabolice includ: respiraţie adâncă, rapidă, dificilă; greaţă, vomă; pierderea poftei de mâncare. Contactaţi medicul imediat dacă aveţi o combinaţie a acestor simptome.

Nu depăşiţi doza zilnică recomandată.

Trebuie evitată utilizarea concomitentă a altor medicamente pentru gripă şi răceală, decongestionante (medicamente pentru ameliorarea congestiei nazale sau a nasului înfundat) sau a altor medicamente care conţin paracetamol.

ParaSinus Penta conține cafeină. Deoarece cafeina poate determina insomnie, nelinişte, anxietate, nu se recomandă administrarea medicamentului spre sfârşitul zilei.

Consumul de cantităţi excesive de cafea sau ceai împreună cu utilizarea comprimatelor poate provoca senzaţia de tensiune şi iritare.

Dacă simptomele persistă mai mult de 3 zile, adresaţi-vă medicului.

ParaSinus Penta împreună cu alte medicamente

Vă rugăm să spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă luaţi sau aţi luat recent orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripţie medicală.

În mod special discutaţi cu medicul dumneavoastră sau farmacistul:

  • dacă luaţi medicamente pentru tratarea depresiei cum ar fi antidepresive triciclice (de amitriptilină);

  • dacă luaţi sau aţi luat în ultimele 2 săptămâni medicamente pentru tratamentul depresiei cunoscute ca IMAO (inhibitori de monoaminooxidază);

  • dacă luaţi beta blocante, utilizate pentru tratarea problemelor cardiace şi a tensiunii arteriale mari. În acest caz nu trebuie să utilizaţi ParaSinus Penta:

  • dacă luaţi medicamente care blochează sau stimulează senzaţia de foame;

  • dacă luaţi medicamente pentru afecţiuni cardiace (de exemplu digoxină);

  • dacă luaţi warfarină sau alte medicamente similare pentru subţierea sângelui (anticoagulante).

În mod deosebit, este necesară prudenţă în cazul în care urmaţi tratament concomitent cu oricare dintre medicamentele mai jos menţionate:

  • medicamente care induc enzimele hepatice, de exemplu anumite hipnotice şi medicamente antiepileptice (printre altele glutetimidă, fenobarbital, fenitoină, carbamazepină) şi rifampicină (utilizată în tratamentul tuberculozei); acelaşi lucru este valabil şi pentru abuzul de alcool etilic;

  • medicamente care conduc la încetinirea evacuării gastrice, de exemplu propantelină;

  • medicamente care blochează sau stimulează senzaţia de foame;

  • digoxină (utilizată în boli cardiace);

  • colestiramină (răşină fixatoare de acizi biliari utilizată pentru a trata valorile mari ale colesterolului din sânge);

  • metoclopramidă (utilizată în tratamentul tulburărilor gastro-intestinale);

  • domperidonă (utilizată în ameliorarea simptomelor de greaţă şi vărsături);

  • medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (în principal acid acetilsalicilic);

  • contraceptive orale;

  • zidovudină (utilizată în tratamentul infecţiilor cu HIV);

  • probenecid (utilizat în tratamentul gutei);

  • warfarină sau derivaţi de cumarină (medicamente numite anticoagulante care sunt utilizate ca să vi se subţieze sângele);

  • lamotrigină (utilizată în tratamentul epilepsiei);

  • cloramfenicol (un antibiotic);

  • barbiturice (medicamente care vă fac să vă simţiţi somnolent);

  • antihistaminice (medicamente utilizate în alergii);

  • tiroxină (un hormon tiroidian);

  • benzodiazepine (medicamente cu efecte sedative, care induc somnul şi/sau relaxante musculare);

  • cimetidină (utilizată în tratarea unor probleme gastro-intestinale);

  • disulfiram (medicament utilizat în tratarea alcoolismului);

  • efedrină (medicamente utilizate pentru tratamentul valorilor scăzute ale tensiunii arteriale, a şocului sau astmului bronşic);

  • enoxacină (antibiotic utilizat în tratarea anumitor infecţii);

  • ciprofloxacină şi norfloxacină (antibiotice utilizate în tratarea anumitor infecţii);

  • ergotamină (utilizată în tratamentul migrenelor);

  • medicamente care conţin aluminiu;

  • deferoxamină (antidot specific utilizat în intoxicaţiile acute cu fier).

Dacă urmează să faceţi anumite investigaţii de laborator, spuneţi medicului că luaţi paracetamol.

ParaSinus Penta împreună cu alimente şi băuturi

Acest medicament conţine cafeină. Evitaţi să consumaţi prea multe băuturi ce conţin cafeină (cafea, ceai sau băuturi energizante) în timpul tratamentului cu acest medicament.

Sarcina, alăptarea şi fertilitatea

Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua orice medicament.

ParaSinus Penta nu trebuie utilizat în timpul sarcinii, cu excepţia cazurilor în care medicul consideră acest lucru strict necesar.

Se recomandă prudenţă în administrarea paracetamolului în perioada de alăptare. Evitaţi utilizarea acestui medicament pe perioada alăptării.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor

Acest medicament poate cauza ameţeală. Dacă sunteţi afectaţi de ameţeală în timpul tratamentului cu acest medicament, nu conduceţi vehicule şi nu folosiţi utilaje.

Informaţii importante privind unele componente ale ParaSinus Penta

ParaSinus Penta conține colorantul Eurocol galben amurg (E 110), care poate provoca reacţii alergice.

3.                   Cum să luaţi ParaSinus Penta 

Pentru administrare orală.

Luaţi întotdeauna cea mai mică doză eficientă pentru a vă ameliora simptomele.

Adulţi, vârstnici şi adolescenţi (copii cu vârsta peste 12 ani)

Doza uzuală este de 1-2 comprimate administrate la fiecare 4-6 ore, fără a se depăşi 8 comprimate în 24 de ore. Intervalul minim între administrări trebuie să fie de 4 ore.

Nu depăşiţi doza recomandată.

Nu se continuă tratamentul mai mult de 7 zile, fără sfatul medicului.

Copii cu vârsta sub 12 ani

ParaSinus Penta nu se administrează copiilor cu vârsta sub 12 ani.

Dacă simptomele persistă consultaţi medicul.

Dacă simptomele nu se ameliorează sau se agravează după 3 zile de tratament, situaţia clinică trebuie reevaluată.

Dacă luaţi mai mult ParaSinus Penta decât trebuie

Adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră chiar dacă vă simţiţi bine şi explicaţi-i exact cât de mult aţi luat. Medicul dumneavoastră vă va sfătui ce trebuie să faceţi.

Este important să-i spuneţi medicului, chiar dacă vă simţiţi bine. Dacă o persoană a luat prea mult paracetamol, există riscul de afectare hepatică gravă întârziată.

Dacă uitaţi să luaţi ParaSinus Penta

Luaţi doza de îndată ce vă amintiţi. Nu luaţi mai mult de o doză la fiecare 4 ore. Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

4.                   Reacții adverse posibile 

Ca toate medicamentele, ParaSinus Penta poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.

 

Reacţiile adverse sunt clasificate în funcţie de frecvenţă, utilizând următoarea convenţie:

Foarte frecvente:          care afectează mai mult de 1 pacient din 10

Frecvente:                                care afectează mai puţin de 1 din 10 pacienţi

Mai puţin frecvente:       care afectează mai puţin de 1 din 100 pacienţi

Rare:        care afectează mai puţin de 1 din 1000 pacienţi

Foarte rare:                               care afectează mai puţin de 1 din 10000 pacienţi

Cu frecvenţă necunoscută:      care nu poate fi estimată din datele disponibile

Reacţii adverse foarte rare includ:

  • scăderea numărului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie);

  • erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii, inclusiv o reacţie alergică bruscă de mare amploare care implică întregul organism numită anafilaxie;

  • îngustarea căilor respiratorii datorită spasmului musculaturii (bronhospasm);

  • afecţiuni ale

Au fost raportate cazuri foarte rare de reacţii cutanate grave.

Reacţii adverse cu frecvenţă necunoscută includ:

  • vărsături, diaree;

  • creştere a tensiunii arteriale;

  • dureri de cap;

  • ameţeli;

  • incapacitate de a dormi (insomnie);

  • perceperea supărătoare a bătăilor inimii (palpitaţii);

  • nervozitate şi iritabilitate

Când luaţi acest medicament puteţi avea: dureri de cap, ameţeli, nervozitate, dificultate de a dormi, tensiune arterială crescută, greaţă şi vărsături.

Aceste reacţii ar trebui să dispară dacă întrerupeţi administrarea de ParaSinus Penta.

Încetaţi să mai luaţi ParaSinus Penta comprimate şi consultaţi imediat medicul dacă observaţi următoarele efecte adverse care sunt rare:

  • iritaţie a pielii, descuamare sau ulcere bucale;

  • reacţii alergice cum ar fi iritaţii ale pielii sau mâncărimi, însoţite uneori de probleme respiratorii sau umflarea buzelor, limbii, gâtului sau a feţei;

  • pierderea vederii, care se poate datora unei tensiuni crescute anormal la nivelul Această reacţie este foarte rară, dar poate apărea cel mai probabil la persoanele care au glaucom.

  • vânătaie inexplicabilă sau sângerare neaşteptată;

  • ritm al inimii neobişnuit de rapid sau o senzaţie neobişnuită de bătăi rapide sau neregulate ale inimii;

  • dificultate la Această reacţie poate apărea cel mai probabil la bărbaţii care au prostata mărită.

  • dacă anterior aţi avut dificultăţi de respiraţie când aţi luat aspirină sau alte antiinflamatoare nesteroidiene şi acum aveţi aceeaşi reacţie la acest medicament.

Raportarea reacţiilor adverse

Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament.

5.                   Cum se păstrează ParaSinus Penta

Nu lăsaţi acest medicament la vederea şi îndemâna copiilor.

Nu utilizaţi ParaSinus Penta după data de expirare înscrisă pe ambalaj, după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.

A se păstra la temperaturi sub 25°C, în ambalajul original.

Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere.

Întrebaţi farmacistul cum să aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.

6.                   Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

Ce conţine ParaSinus Penta

  • Substanţele active sunt paracetamol, cafeină, clorhidrat de fenilefrină, terpinhidrat şi acid ascorbic (vitamina C). Fiecare comprimat conţine paracetamol 500 mg, cafeină 25 mg, clorhidrat de fenilefrină 5 mg, terpinhidrat 20 mg şi acid ascorbic 38

  • Celelalte componente sunt amidon pregelatinizat, amidon de porumb, povidonă, sorbat de potasiu, laurilsulfat de sodiu, Eurocol galben amurg (E 110), acid stearic, talc.

Cum arată ParaSinus Penta şi conţinutul ambalajului

Comprimate în formă de capsulă, colorate în două straturi, de culoare albă pe o parte şi de culoare portocalie şi ştanţate cu „PSp” pe cealaltă parte.

Cutie cu 1 blister din PVC/Al a 12 comprimate

Cutie cu 2 blistere din PVC/Al a câte 12 comprimate.

Cutie din carton/PVC tip portofel cu 1 blister din PVC/Al a 12 comprimate.

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă și fabricanții

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE S.R.L.

Str. Costache Negri, Nr. 1-5, Opera Center One

Etaj 6 (Zona 2), Sector 5, Bucureşti, România

Fabricanții

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd,

Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Irlanda

 

SmithKline Beecham S.A.

Ctra. de Ajalvir, Km. 2,500,

Alcalá de Henares, 28806 Madrid, Spania

Pentru orice informaţii referitoare la acest medicament, vă rugăm să contactaţi reprezentanţa locală a deţinătorului autorizaţiei de punere pe piaţă:

România

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare S.R.L.

Str. Costache Negri, Nr. 1-5, Opera Center One,

Etaj 6 (Zona 2),

Sector 5, Bucureşti, România

Tel: + 04 021 302 8 208

www.gsk.ro

Acest prospect a fost revizuit în Noiembrie, 2020.

AfectiuneDurere, Febra
vitamine_si_mineraleVitamina C
tip_produsFara zahar
Substanta activaPARACETAMOLUM
SimptomeFebra acuta (sindrom febril acut)
Indicat pentruTuse plina, productiva
Compozitie produsParacetamol
Functie produsAnalgezic , Antipiretic, Expectorant
adresabilitateUz general
Forma prezentareComprimate
BrandGSK
Zona corpSistemic
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Parasinus® Penta x 24 comprimate


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmentice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in orice sat din Romania cu o taxa unica de transport de 13,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate

    Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimat...

    19,31 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Vibrocil® Actilong 1 mg/ml spray nazal, solutie x 10 ml

    Vibrocil® Actilong 1 mg/ml spray nazal, solutie x...

    13,86 Lei TVA inclus
    lipsa stoc
  3. Panadol® Extra 500 mg/65 mg x 12 comprimate filmate

    Panadol® Extra 500 mg/65 mg x 12 comprimate film...

    7,56 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Theraflu® Extra raceala si gripa pulbere pentru solutie orala x 10 plicuri

    Theraflu® Extra raceala si gripa pulbere pentru s...

    28,26 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Solpadeine® x 12 comprimate

    Solpadeine® x 12 comprimate

    10,83 Lei TVA inclus
    in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Finalgon® 4 mg/25 mg pe gram, unguent x 20 g

    Finalgon® 4 mg/25 mg pe gram, unguent x 20 g

    24,08 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Coldrex® Raceala si Tuse pulbere pentru solutie orala x 10 plicuri

    Coldrex® Raceala si Tuse pulbere pentru solutie o...

    31,64 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Urimil - Forte 7plasturi

    Urimil - Forte 7plasturi

    56,19 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Herbagetica - Artro + Curcumin 95 120caps

    Herbagetica - Artro + Curcumin 95 120caps

    79,53 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Crevil - Forta ursului polar balsam gel 250ml

    Crevil - Forta ursului polar balsam gel 250ml

    12,84 Lei TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos

Mesaje
meniu
Cosul meu