Facebook Pixel

Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate

Cod: W62839002
Brand: GSK
Status:
Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate este un medicament care amelioreaza simptomele din raceala si gripa, precum febra, durerile, frisoanele si congestia nazala.

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

17,90 Lei TVA inclus

Descriere Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate

Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate este un medicament care amelioreaza simptomele din raceala si gripa, precum febra, durerile, frisoanele si congestia nazala.

Indicatii:

Tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata din raceala si gripa (de exemplu cefalee, dureri în gat), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale, hipersecretiei nazale si tusei productive.

Mod de administrare:

Adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste:
Doza recomandata este de 2 comprimate filmate Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, daca este necesar. Doza maxima este de 8 comprimate filmate Coldrex Junior (2000 mg paracetamol, 800 mg guaifenezina, 40 mg clorhidrat de fenilefrina) în 24 de ore.
Nu se continua tratamentul mai mult de 7 zile, fara recomandarea medicului.

Copii între 6 si 12 ani:
Doza recomandata este de 1 comprimat filmat Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, daca este necesar. Doza maxima este de 4 comprimate filmate Coldrex Junior (1000 mg paracetamol, 400 mg guaifenezina, 20 mg clorhidrat de fenilefrina) în 24 de ore.
Nu se continua tratamentul mai mult de 3 zile, fara recomandarea medicului.

Copii cu varsta sub 6 ani:
Coldrex Junior nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.

Precautii si contraindicatii:

Acest medicament este contraindicat pacientilor cu:

  • hipersensibilitate la substantele active sau la oricare dintre excipienti
  • administrarea concomitenta cu alte decongestionante simpatomimetice
  • feocromocitom
  • glaucom cu unghi închis
  • insuficienta hepatica, renala
  • hipertensiune arteriala
  • hipertiroidism
  • diabet zaharat
  • boli cardiace
  • administrarea concomitenta la pacienti aflati sub tratament cu antidepresive triciclice, sau cu beta-blocante, sau cu inhibitori de monoaminoxidaza – IMAO (inclusiv cei care au urmat tratament cu IMAO în ultimele 2 saptamani)
  • copii cu varsta sub 6 ani.

Atentionari si precautii speciale pentru utilizare

Nu trebuie utilizat concomitent cu alte medicamente care contin paracetamol, decongestionante sau combinatii pentru raceala si gripa.

Utilizarea concomitenta cu alte medicamente care contin paracetamol poate duce la supradozaj. Supradozajul cu paracetamol poate provoca insuficienta hepatica care poate conduce la transplant de ficat sau la deces.

Nu se recomanda utilizarea pe termen lung a acestui medicament.

Pacientii care sufera de urmatoarele afectiuni trebuie sa consulte medicul inainte de folosi acest medicament:

  • marirea volumului prostatei,
  • afectiuni vasculare ocluzive (de exemplu sindromul Raynaud),
  • afectiuni cardiovasculare

Reactii adverse posibile:

  • Reactiile adverse rare pot include: eruptii trecatoare pe piele si alte alergii; cresterea tensiunii la nivelul ochilor; dificultati de urinare (retentie urinara); perceperea suparatoare a batailor inimii (palpitatii).
  • Reactii adverse foarte rare includ: scaderea numarului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie); eruptii trecatoare pe piele si alte alergii, inclusiv o reactie alergica brusca de mare amploare care implica intregul organism numita anafilaxie; ingustarea cailor respiratorii datorita spasmului musculaturii (bronhospasm); afectiuni ale ficatului.
  • Reactiile adverse cu frecventa necunoscuta pot include: cresterea tensiunii arteriale; dureri de cap (cefalee); senzatie de ameteala; incapacitatea de dormi (insomnie); nervozitate; varsaturi, greata; diaree.

Sarcina si alaptarea:

Coldrex Junior nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau alaptarii fara recomandarea medicului.

Compozitie:

  • Fiecare comprimat filmat contine paracetamol 250 mg, guaifenezina 100 mg, clorhidrat de fenilefrina 5 mg.
  • Celelalte componente sunt: nucleu: povidona K30, celuloza microcristalina, acid stearic; film: hipromeloza, macrogol 3350.

Mod de prezentare: cutie cu 2 blistere a cate 8 comprimate filmate.

 

Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate

Mai multe informatii
Indicat pentruDureri la nivelul sinusurilor (sinuzita)
Prospect

Prospect: Informaţii pentru utilizator

 COLDREX JUNIOR 250 mg/100 mg/5 mg comprimate filmate

Paracetamol/Guaifenezină/Clorhidrat de fenilefrină

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Luaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

  • Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.
  • Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau recomandări.
  • Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4.
  • Dacă după 3 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

Ce găsiţi în acest prospect

  1. Ce este Coldrex Junior şi pentru ce se utilizează
  2. Ce trebuie să știți înainte să luaţi Coldrex Junior
  3. Cum să luaţi Coldrex Junior
  4. Reacţii adverse posibile
  5. Cum se păstrează Coldrex Junior
  6. Conținutul ambalajului și alte informații

 

1.          Ce este Coldrex Junior şi pentru ce se utilizează

Coldrex Junior este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor uşoare spre moderate din răceală şi gripă (de exemplu dureri de cap, dureri în gât), al febrei, congestiei mucoasei nazale, hipersecreţiei nazale şi tusei productive, la adulţi şi copii cu vârsta peste 6 ani.

Conţine trei substanţe active:

  • paracetamol, care ameliorează durerea şi vă scade temperatura atunci când aveţi febră;
  • guaifenezină, un expectorant care fluidifică secreţiile respiratorii şi ameliorează tusea productivă;
  • clorhidrat de fenilefrină, un decongestionant, care vă desfundă nasul şi sinusurile, ajutându- vă să respiraţi mai uşor.

 

2.          Ce trebuie să ştiţi înainte să luaţi Coldrex Junior

Coldrex Junior conţine paracetamol.

Dacă luaţi o cantitate prea mare de paracetamol vă puteţi afecta grav ficatul.

Nu luaţi Coldrex Junior

  • dacă sunteţi alergic la paracetamol, guaifenezină, clorhidrat de fenilefrină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament (enumerate la 6);
  • dacă aveţi insuficienţă hepatică severă (inclusiv boală hepatică alcoolică) sau insuficienţă renală severă;
  • dacă luaţi alte decongestionante simpatomimetice;
  • dacă aveţi o tumoare la nivelul rinichilor (feocromocitom);
  • dacă aveţi glaucom cu unghi închis (presiune crescută la nivelul ochilor);
  • dacă aveţi hipertensiune arterială sau boală cardiacă;
  • dacă aveţi diabet zaharat;
  • dacă aveţi o tiroidă hiperactivă
  • dacă luaţi medicamente beta blocante, antidepresive triciclice;
  • dacă luaţi sau aţi luat în ultimele 14 zile inhibitori de monoaminooxidază (vezi punctul Coldrex Junior împreună cu alte medicamente) pentru tratarea depresiei;
  • dacă luați orice alte medicamente pe bază de prescripţie medicală sau disponibile fără prescripţie medicală care conțin paracetamol pentru a trata durerea, febra, simptomele de răceală şi gripă, sau pentru a vă ajuta să dormiţi.

Citiţi întotdeauna şi urmaţi instrucţiunile de pe ambalaj şi din acest prospect. Nu administraţi Coldrex Junior la copii cu vârsta sub 6 ani.

Dacă vă aflaţi în oricare dintre situaţiile mai sus menţionate nu luaţi Coldrex Junior şi adresaţi-vă medicului dumneavoastră.

Atenţionări şi precauţii

Înainte să luați Coldrex Junior, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului:

  • dacă suferiţi de boli de rinichi,
  • dacă suferiţi de boli de ficat,
  • dacă aveţi greutatea sub cea normală sau sunteţi subnutrit,
  • dacă consumaţi regulat alcool etilic în cantităţi mari,

Este posibil să fie necesar să evitaţi complet administrarea acestui medicament sau să limitaţi cantitatea de paracetamol pe care o administraţi.

  • dacă suferiţi de afecţiuni ale vaselor de sânge ca de exemplu fenomenul Raynaud, care se poate manifesta sub formă de dureri la nivelul degetelor ca răspuns la frig sau stres,
  • infecţie gravă, aceasta mărind riscul apariţiei acidozei

Simptomele acidozei metabolice includ: respiraţie adâncă, rapidă, dificilă; greaţă, vărsături; pierderea poftei de mâncare.

Contactaţi medicul imediat dacă aveţi o combinaţie a acestor simptome.

  • glaucom (tensiune crescută la nivelul ochilor)
  • feocromocitom (o tumoră în apropierea rinichilor)
  • dacă aveţi prostata mărită în volum sau dificultăţi de urinare,
  • dacă sunteţi gravidă, încercaţi să rămâneţi gravidă sau alăptaţi.

Coldrex Junior împreună cu alte medicamente

Spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă luați, aţi luat recent sau s-ar putea să luați orice alte medicamente.

Nu luaţi Coldrex Junior:

  • dacă luaţi beta blocante, utilizate pentru tratarea tulburărilor cardiace şi a hipertensiunii arteriale;
  • dacă luaţi sau aţi luat antidepresive denumite IMAO (inhibitorii de monoaminooxidază) în ultimele 2 săptămâni.

Evitaţi administrarea de Coldrex Junior împreună cu:

  • alte medicamente care conţin paracetamol;

Luaţi întotdeauna cea mai mică doză eficientă pentru a vă ameliora simptomele.

Este necesară prudenţă şi se recomandă sfatul unui medic:

  • dacă urmaţi tratament de lungă durată cu antiepileptice (carbamazepină, fenobarbital, fenitoină, primidonă), rifampicină (antibiotic), preparate din plante care conţin sunătoare;
  • dacă luaţi antidepresive triciclice precum amitriptilina,
  • dacă luaţi warfarină sau alte medicamente pentru subţierea sângelui (anticoagulante);
  • dacă luaţi metoclopramidă sau domperidonă, pentru a trata greaţa şi vărsăturile;
  • dacă luaţi colestiramină, pentru scăderea cantităţii de grăsimi din sânge;
  • dacă luaţi medicamente pentru afecţiuni cardiace (de exemplu digoxină);
  • dacă luaţi beta blocante, utilizate pentru tratarea tulburărilor cardiace şi a hipertensiunii arteriale;
  • dacă luaţi medicamente care blochează sau stimulează senzaţia de foame.

Dacă urmează să vi se facă analize spuneţi medicului că urmaţi tratament cu Coldrex Junior, deoarece paracetamolul poate influenţa valorile uricemiei determinate prin metoda acidului fosfotungstic şi ale glicemiei, prin metode oxidative.

Dacă simptomele persistă, adresaţi-vă medicului.

Coldrex Junior împreună cu alimente şi băuturi

Evitaţi consumul băuturilor alcoolice în timpul tratamentului cu acest medicament.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea

Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Coldrex Junior nu trebuie utilizat în timpul sarcinii sau alăptării, cu excepţia cazurilor în care medicul consideră acest lucru adecvat şi strict necesar.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor

Acest medicament determină ameţeală. Dacă sunteţi afectaţi de ameţeală în timpul tratamentului, nu conduceţi vehicule şi nu folosiţi utilaje.

 

3.            Cum să luaţi Coldrex Junior 

Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Pentru administrare orală.

Înghiţiţi comprimatele filmate Coldrex Junior comprimate filmate cu apă.

Adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi cu vârsta de 12 ani şi peste:

Doza recomandată este de 2 comprimate filmate Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, dacă este necesar, fără a se depăşi 8 comprimate filmate în 24 de ore.

Nu se administrează la intervale mai mici de 4 ore. Nu continuaţi tratamentul mai mult de 7 zile.

Copii între 6 si 12 ani:

Doza recomandată este de 1 comprimat Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, dacă este necesar, fără a se depăşi 4 comprimate filmate în 24 de ore.

Nu se administrează la intervale mai mici de 4 ore. Nu continuaţi tratamentul mai mult de 3 zile.

Copii cu vârsta sub 6 ani

Nu administraţi la copii cu vârsta sub 6 ani. Nu depăşiţi doza recomandată.

Dacă simptomele nu se ameliorează sau se agravează după 3 zile de tratament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră.

Dacă luaţi mai mult Coldrex Junior decât trebuie

Adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră şi spuneţi-i cu exactitate cât de mult aţi luat. Medicul dumneavoastră vă va sfătui ce să faceţi.

Este important să îl informaţi pe medicul dumneavoastră, chiar dacă nu aveţi niciun simptom. După ce o persoană ia prea mult paracetamol, există riscul de afectare hepatică gravă întârziată (leziuni hepatice).

Dacă uitaţi să luaţi Coldrex Junior

Dacă aţi uitat să luaţi o doză, luaţi alta imediat ce v-aţi amintit. Nu luaţi mai mult de o doză la fiecare 4 ore. Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

 

4.             Reacţii adverse posibile

Ca toate medicamentele, acest medicament poate determina reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.

Reacţiile adverse sunt clasificate în funcţie de frecvenţă, utilizând următoarea convenţie:

Foarte frecvente:   care afectează mai mult de 1 pacient din 10

Frecvente:                             care afectează mai puţin de 1 din 10 pacienţi

Mai puţin frecvente:            care afectează mai puţin de 1 din 100 pacienţi

Rare:                   care afectează mai puţin de 1 din 1000 pacienţi

Foarte rare:                            care afectează mai puţin de 1 din 10000 pacienţi

Cu frecvenţă necunoscută: care nu poate fi estimată din datele disponibile

Substanţele active din Coldrex Junior sunt în general bine tolerate dacă sunt utilizate în dozele recomandate.

Paracetamolul a fost asociat ocazional cu erupţii cutanate şi alte manifestări alergice. Guaifenezina poate determina disconfort abdominal şi diaree. Au fost raportate câteva cazuri de creştere a tensiunii arteriale, dureri de cap, ameţeli, disconfort abdominal şi diaree, insomnie şi palpitaţii datorită fenilefrinei.

Reacţiile adverse rare pot include:

  • erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii;
  • dispnee (raportată în asociere cu alte simptome de hipersensibilitate);
  • creşterea tensiunii la nivelul ochilor;
  • dificultăţi de urinare (retenţie urinară);
  • perceperea supărătoare a bătăilor inimii (palpitaţii).

Reacţiile adverse foarte rare includ:

  • scăderea numărului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie);
  • erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii, inclusiv o reacţie alergică bruscă de mare amploare care implică întregul organism, numită anafilaxie;
  • îngustarea căilor respiratorii datorită spasmului musculaturii (bronhospasm);
  • afecţiuni ale ficatului;
  • au fost raportate cazuri foarte rare de reacţii grave pe piele.

Reacţiile adverse cu frecvenţă necunoscută pot include:

  • creşterea tensiunii arteriale;
  • dureri de cap (cefalee);
  • senzaţie de ameţeală;
  • incapacitatea de a dormi (insomnie);
  • nervozitate
  • vărsături, greaţă;
  • diaree.

Încetaţi să mai luaţi Coldrex Junior şi consultaţi imediat medicul dacă observaţi următoarele reacţii adverse care sunt rare:

  • iritaţie a pielii, descuamare sau ulcere bucale;
  • erupţii cutanate şi alte alergii, inclusiv o reacţie alergică bruscă, de mare amploare care implică întregul organism, numită anafilaxie, uneori însoţită de dificultăţi de respiraţie,
  • pierderea vederii, care se poate datora unei tensiuni crescute anormal la nivelul ochilor. Această reacţie este foarte rară dar e mai probabil să apară la persoanele care au
  • bătăi rapide ale inimii sau senzaţie neobişnuită de bătăi rapide sau neregulate ale inimii (palpitaţii),
  • vânătaie inexplicabilă sau sângerare neaşteptată;
  • dificultate la Această reacţie e mai probabil să apară la bărbaţii care au prostata mărită.
  • dacă anterior aţi avut dificultăţi de respiraţie când aţi luat aspirină sau alte antiinflamatoare nesteroidiene şi acum aveţi aceeaşi reacţie la acest medicament.

Raportarea reacţiilor adverse

Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament.

 

5.            Cum se păstrează Coldrex Junior 

Nu lăsaţi acest medicament la vederea şi îndemâna copiilor.

Nu luaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe cutie și blister după „EXP”. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.

A se păstra la temperaturi sub 25ºC, în ambalajul original.

Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.

 

6.            Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

Ce conţine Coldrex Junior

  • Substanţele active sunt: paracetamol, guaifenezină şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare comprimat conţine paracetamol 250 mg, guaifenezină 100 mg şi clorhidrat de fenilefrină 5 mg.
  • Celelalte componente sunt: nucleu - povidonă K30, celuloză microcristalină, acid stearic; film: - hipromeloză, macrogol 3350.

Cum arată Coldrex Junior şi conţinutul ambalajului

Coldrex Junior se prezintă sub formă de comprimate filmate, de culoare albă, în formă de capsulă, ştanţate cu ‘PGP’ pe una din feţe

Cutie cu 1 blister din PVC-hârtie/Al cu 8 comprimate filmate

Cutie cu 2 blistere din PVC-hârtie/Al a câte 8 comprimate filmate

Este posibil ca nu toate mărimile de ambalaj să fie comercializate.

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă şi fabricantul

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă

Perrigo România S.R.L.

Str. Av. Popişteanu, Nr. 54 A, Expo Business Park

Clădirea 2, Unitatea 3, Etaj 4, Sector 1, Bucureşti, România

Fabricantul

OMEGA PHARMA INTERNATIONAL NV

Venecoweg 26, Nazareth, 9810, Belgia

WRAFTON LABORATORIES LIMITED

Wrafton, Braunton, EX33 2DL, Marea Britanie

Acest prospect a fost revizuit în Aprilie, 2021.

AfectiuneFebra
SimptomeNas infundat (obstructie nazala)
Indicat pentruDureri la nivelul sinusurilor (sinuzita)
Compozitie produsVitamina C, Paracetamol, Fenilefrina
Functie produsAnalgezic , Antipiretic, Decongestionant
adresabilitateCopii
Forma prezentareComprimate filmate
BrandGSK
Zona corpSistemic
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Coldrex® Junior comprimate filmate x 16 comprimate filmate


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmetice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in orice sat din Romania cu o taxa unica de transport de 13,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Advil® 200 mg x 10 drajeuri

    Advil® 200 mg x 10 drajeuri

    6,58 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Voltaren Emulgel 11,6 mg/g gel x 100 g

    Voltaren Emulgel 11,6 mg/g gel x 100 g

    24,25 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Solpadeine® x 24 comprimate efervescente

    Solpadeine® x 24 comprimate efervescente

    26,84 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Voltaren® Forte 23,2 mg/g gel x 150 g gel

    Voltaren® Forte 23,2 mg/g gel x 150 g gel

    40,31 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Theratuss - Pronatural sirop 128g

    Theratuss - Pronatural sirop 128g

    31,17 Lei TVA inclus
    in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Zdrovit - Dolorgiet Gel Analgezic 50ml

    Zdrovit - Dolorgiet Gel Analgezic 50ml

    19,90 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Junior Angin X 24 Pastile

    Junior Angin X 24 Pastile

    16,33 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Homeogene® 9 x 60 comprimate

    Homeogene® 9 x 60 comprimate

    18,40 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Rhinoil® picaturi nazale, solutie x 10ml

    Rhinoil® picaturi nazale, solutie x 10ml

    10,99 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Solpadeine® x 24 comprimate efervescente

    Solpadeine® x 24 comprimate efervescente

    26,84 Lei TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos

Mesaje
meniu
Cosul meu