Facebook Pixel

Aspirin® plus C 400 mg/ 240 mg x 10 comprimate efervescente

Cod: W51369003
Brand: Bayer
Status:

Aspirin® plus C 400 mg/ 240 mg x 10 comprimate efervescente este un medicament utilizat in cazul febrei, durerilor si inflamatiilor cu diverse localizari. Se utilizeaza si pentru a reduce simptomele care apar in raceala si gripa.

Acest produs face parte din categoria OTC-uri:

  • Se livreaza doar pe teritoriul Romaniei
  • Se plateste cu cardul

*OTC – Medicament fara prescriptie medicala

14,46 Lei TVA inclus

Descriere Aspirin® plus C 400 mg/ 240 mg x 10 comprimate efervescente

Aspirin® plus C 400 mg/ 240 mg x 10 comprimate efervescente este un medicament utilizat in cazul febrei, durerilor si inflamatiilor cu diverse localizari. Se utilizeaza si pentru a reduce simptomele care apar in raceala si gripa.

ASPIRIN PLUS C contine acid acetilsalicilic si acid ascorbic ca si substante active si este utilizat la adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani pentru tratamentul simptomatic al durerilor de cap, durerilor de dinti, dureri in gat, dureri menstruale, dureri musculare si articulare, dureri de spate, dureri articulare minore. Este utilizat si pentru tratamentul simptomatic al durerii si febrei din cadrul racelii si gripei.

Mod de administrare:

Adulti si adolescenti (cu varsta peste 16 ani): 1 – 2 comprimate efervescente de ASPIRIN PLUS C (in medie 500 mg acid acetilsalicilic) repetand in functie de necesitati la intervale de 4-8  ore, fara sa se depaseasca doza zilnica maxima de 4000 mg acid acetilsalicilic. Se recomanda a nu se depasi doza de 1 g acid ascorbic pe zi, timp indelungat.

Comprimatele efervescente se dizolva intr-un pahar cu apa inainte de administrare. Acest medicament se administreaza conform prospectului si conform recomandarilor medicului si farmacistului.

Ingrediente active: Fiecare comprimat efervescent contine acid acetilsalicilic 400 mg, acid ascorbic 240 mg.

Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul.

Precautii:

Nu utilizati ASPIRIN PLUS C:

  • daca sunteti alergic la acidul acetilsalicilic sau la alte antiinflamatoare nesteroidiene sau oricare dintre componentele acestui medicament;
  • daca aveti ulcer gastric sau duodenal activ;
  • daca aveti tendinta de sangerare crescuta (diateza hemoragica);
  • daca aveti antecedente de astm bronsic indus de administrarea salicilatilor sau a substantelor cu actiune similara, in special antiinflamatoare nesteroidiene;
  • daca aveti insuficienta hepatica grava;
  • daca aveti insuficienta renala grava; daca aveti insuficienta cardiaca necompensata;
  • daca aveti fenilcetonurie.

 Consultati medicul inainte de utilizare:

  • daca utilizati alte medicamente care contin acid acetilsalicilic,
  • daca utilizati cu regularitate analgezice,
  • daca aveti antecedente de ulcer sau sangerari la nivelul stomacului sau al intestinelor, sau inflamatii ale mucoasei stomacului (gastrita),
  • daca aveti afectiuni hepatice, renale, la nivelul inimii sau circulatiei sangelui,
  • daca aveti astm bronsic,
  • diverse reactii alergice
  • daca urmeaza sa vi se efectueze o interventie chirurgicala
  • daca efectuati in acelasi timp un tratament cu alte medicamente.

Nu se recomanda utilizarea acidului acetilsalicilic la copii.

Nu luati acest medicament in ultimul trimestru de sarcina (dupa saptamana 24 de sarcina).

 In primul si al doilea trimestru de sarcina (pe parcursul primelor 24 de saptamani) trebuie sa cereti sfatul medicului dumneavoastra inainte de a lua acest medicament. Pe timpul perioadei alaptarii nu e necesara intreruperea alaptarii in general in cazul utilizarii medicamentului pe termen scurt, la dozele recomandate pentru dureri sau febra.

Totusi, daca utilizarea pe termen lung si/sau in doze mari (mai mult de 6 comprimate efervescente pe zi) a fost prescrisa in cazuri izolate, pacienta trebuie sa intrerupa alaptarea. Nu utilizati doze mari de ASPIRIN PLUS C pentru perioade mari de timp fara recomandarea medicului.

ASPIRIN PLUS C contine sodiu 933 mg pe comprimat efervescent. Acesta este un medicament ce se elibereaza fara prescriptie medicala. Cititi intotdeauna prospectul inainte de utilizare. Discutati cu medicul sau cu farmacistul daca aveti neclaritati.

Mod de prezentare:

Cutie cu 10 comprimate efervescente

 

Intelegem cat de important este pentru dumneavoastra sa fiti corect informat si va asiguram ca facem tot posibilul pentru actualizarea permanenta a site-ului la nivel de descriere si fotografii de produse. Cu toate eforturile noastre, daca producatorul nu ne semnaleaza modificarile ce tin de ambalaj sau compozitie, pot aparea neconcordante intre imaginile sau informatiile prezentate in descrierea produselor noastre. Va multumim pentru intelegere si vom fi recunoscatori daca ne semnalati eventuale erori pe adresa office@mattca.ro.
citeste mai mult...

Informatii aditionale Aspirin® plus C 400 mg/ 240 mg x 10 comprimate efervescente

Mai multe informatii
Indicat pentruDureri de muschi
Prospect

Prospect: Informaţii pentru utilizator

ASPIRIN PLUS C 400 mg/240 mg comprimate efervescente

Acid acetilsalicilic/acid ascorbic

Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect înainte de a începe să luaţi acest medicament, deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

  • Păstraţi acest S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.
  • Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau recomandări.
  • Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4.

  • Dacă după 3-5 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

 

Ce găsiţi în acest prospect:

  1. Ce este ASPIRIN PLUS C şi pentru ce se utilizează
  2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi ASPIRIN PLUS C
  3. Cum să utilizaţi ASPIRIN PLUS C
  4. Reacţii adverse posibile
  5. Cum se păstrează ASPIRIN PLUS C
  6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

 

1. Ce este ASPIRIN PLUS C şi pentru ce se utilizează

ASPIRIN PLUS C conţine acid acetilsalicilic şi acid ascorbic ca şi substanţe active şi este utilizat la adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 16 ani pentru tratamentul simptomatic al durerilor de cap, durerilor de dinți, dureri în gât, dureri menstruale, dureri musculare și articulare, dureri de spate, dureri articulare minore.

 

Este utilizat şi pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei.

 

2.   Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi ASPIRIN PLUS C

Nu utilizaţi ASPIRIN PLUS C:

  • dacă sunteţi alergic la acidul acetilsalicilic sau la alte antiinflamatoare nesteroidiene sau oricare dintre componentele acestui medicament (enumerate la 6);
  • dacă aveţi ulcer gastric sau duodenal activ;
  • dacă aveţi tendinţă de sângerare crescută (diateză hemoragică);
  • dacă aveţi antecedente de astm bronşic indus de administrarea salicilaţilor sau a substanţelor cu acţiune similară, în special antiinflamatoare nesteroidiene;
  • dacă sunteţi în ultimul trimestru de sarcină;
  • dacă aveţi insuficienţă hepatică gravă;
  • dacă aveţi insuficienţă renală gravă;
  • dacă luaţi metotrexat în doze de 15 mg/săptămână sau mai mult;
  • dacă aveţi insuficienţă cardiacă necompensată;
  • dacă aveţi fenilcetonurie.

Dacă sunteţi în oricare dintre aceste situaţii, nu luaţi ASPIRIN PLUS C şi spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului.

 

Atenţionări şi precauţii

Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului înainte de a utiliza ASPIRIN PLUS C.

 

Aveţi grijă deosebită când utilizaţi ASPIRIN PLUS C

  • dacă aveţi hipersensibilitate la alte analgezice, antiinflamatoare nesteroidiene, la antireumatice şi alţi alergeni sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament (enumerate la punctul 6);
  • dacă aveţi insuficienţă hepatică severă sau afecțiuni renale preexistente;
  • dacă aveţi antecedente de tulburări gastrointestinale (antecedente de ulcer gastric sau duodenal, inclusiv ulcer cronic sau recurent sau antecedente de hemoragii gastro-intestinale);
  • dacă aveţi inserat un dispozitiv intrauterin ;
  • dacă aveţi insuficienţă cardiacă necompensată;
  • dacă luaţi medicamente cu efect anticoagulant;
  • dacă aveţi deficit congenital de glucozo-6-fosfat-dehidrogenază
  • dacă aveţi insuficienţă renală sau insuficienţă cardiovasculară (boli renale vasculare, insuficienţă cardiacă congestivă, depleţie de volum, intervenţii chirurgicale majore, eventimente majore hemoragice).

Pacienţii cu astm bronşic, afecţiuni bronhobstructive cronice, alergie la polen, rinită alergică sau polipi nazali pot reacţiona la analgezicele nesteroidiene prin atacuri de astm bronşic, inflamaţii localizate ale pielii sau mucoaselor (edem Quincke) sau prin urticarie mai frecvent decât alţi pacienţi. Vă rugăm să discutaţi cu medicul dumneavoastră înainte de a utiliza acest medicament.

Înaintea oricărei intervenţii chirurgicale, medicul sau stomatologul trebuie informat privind utilizarea de ASPIRIN PLUS C.

În concentraţii mici, acidul acetilsalicilic scade excreţia de acid uric putând declanşa criza de gută la pacienţii cu excreţie redusă de acid uric.

Pacienților care prezintă o predispoziţie pentru nefrolitiază calciu-oxalat sau nefrolitiază recurentă, se recomandă precauţie la administrarea de acid ascorbic.

Nu utilizaţi doze mari de ASPIRIN PLUS C pentru perioade mari de timp fără recomandarea medicului. 

Copii şi adolescenţi

Medicamentele care conţin acid acetilsalicilic nu trebuie utilizate la copii şi adolescenţilor cu stări febrile, infecţii virale, decât după evaluarea atentă a raportului risc potenţial/beneficiu terapeutic. În cazul anumitor boli virale, în special cu virusul gripal A, virusul gripal B şi varicelei există riscul apariţiei sindromului Reye, o afecţiune rară, dar severă, care necesită acţiune medicală imediată.

ASPIRIN PLUS C împreună cu alte medicamente

Spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă utilizaţi, aţi utilizat recent sau s-ar putea să utilizaţi orice alte medicamente.

Discutați cu medicul sau farmacistul înainte de a lua ASPIRIN PLUS C dacă utilizați:

  • metotrexat în doze < 15 mg/săptămână;
  • medicamente anticoagulante, de exemplu cumarinice, heparine;
  • alte antiinflamatoare nesteroidiene în combinaţie cu salicilaţi în doze mari (³ 3 g pe zi);
  • medicamente uricozurice cum sunt benzbromarona, probenecidul;
  • digoxină;
  • antidiabeticele, cum sunt insulina, sulfonilureele;
  • sulfamidele şi combinaţiile sulfonamidice, de exemplu sulfametoxazol, trimetoprim;
  • medicamente trombolitice sau alte antiplachetare, de exemplu, ticlopidina;
  • medicamente diuretice;
  • glucocorticoizii sistemici, cu excepţia hidrocortizonului utilizat ca terapie de substituţie în boala Addison;
  • inhibitori ai enzimei de conversie a angiotensinei (IEC);
  • acid valproic;
  • triiodotironină, un medicament pentru tratarea hipotiroidiei;
  •  deferoxamina;
  • vitamine, cum sunt: vitamina A (retinol), vitamina E (tocoferol), vitaminele din complexul B;
  • medicamente anticoagulante orale;
  • medicamente pe bază de celuloză şi disulfiram.

Acidul ascorbic în doze mari (mai mult de 2 g/zi) poate modifica testele biologice pentru dozarea creatininei şi glucozei sanguine şi urinare. Ascorbatul nu numai că reduce agenţii care se utilizează în mod normal pentru testarea conţinutului în substanţe reducătoare, dar inactivează şi glucozoxidaza. Acidul ascorbic interferă cu determinările transaminazelor şi lacticdehidrogenazelor plasmatice.

Concentraţiile plasmatice ale bilirubinei pot fi reduse de acidul ascorbic, astfel că prezenţa unei afecţiuni hepatice poate fi mascată.

Vă rugăm să discutaţi cu medicul dumneavoastră înainte de a utiliza acest medicament.

ASPIRIN PLUS C împreună cu alimente şi băuturi

Acest medicament nu trebuie administrat împreună cu alcoolul etilic, datorită riscului crescut de leziuni la nivelul mucoasei gastro-intestinale şi de creştere a timpului de sângerare, datorită efectelor aditive ale acidului acetilsalicilic şi alcoolului.

Sarcina, alăptarea şi fertilitatea

Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că este posibil să fiţi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, cereţi sfatul medicului dumneavoastră înainte să luaţi acest medicament sau orice alt medicament.

Sarcina

În primul şi al doilea trimestru de sarcină trebuie să cereţi sfatul medicului dumneavoastră înainte de a lua acest medicament sau alte medicamente care conţin acid acetilsalicilic. ASPIRIN PLUS C nu trebuie utilizat în ultimul trimestru de sarcină, datorită riscului crescut al complicaţiilor pentru mamă şi făt în timpul naşterii.

Alăptarea

Mici cantităţi de acid acetilsalicilic şi de metaboliţi ai săi trec în laptele matern. Deoarece nu s-au raportat efecte nocive asupra sugarilor, în general, nu este necesar să se oprească alăptarea în cazul utilizării medicamentului pe termen scurt, la dozele recomandate pentru dureri sau febră. Totuşi, dacă utilizarea pe termen lung şi/sau în doze mari (mai mult de 6 comprimate efervescente pe zi) a fost prescrisă în cazuri izolate, pacienta trebuie să întrerupă alăptarea.

Acidul ascorbic poate fi administrat în timpul sarcinii dacă se respectă dozele recomandate.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor

ASPIRIN PLUS C nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.

ASPIRIN PLUS C conţine sodiu 933 mg pe comprimat efervescent.

A se lua în considerare de către pacienții cu o dietă controlată a sodiului.

 

3.             Cum să utilizaţi ASPIRIN PLUS C

 

Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Doza recomandată este de:

Adulţi si adolescenti ( cu vârsta peste 16 ani ):

1 – 2 comprimate efervescente de ASPIRIN PLUS C ( în medie 500 mg acid acetilsalicilic) repetând în funcţie de necesităţi la intervale de 4-8 ore, fără să se depăşească doza zilnică maximă de 4000 mg acid acetilsalicilic .

Se recomandă a nu se depăşi doza de 1 g acid ascorbic pe zi, timp îndelungat. Mod de administrare

Comprimatele efervescente se dizolvă într-un pahar cu apă înainte de administrare.

Copii şi adolescenţi

Nu se recomandă utilizarea acidului acetilsalicilic la copii.

Dacă utilizaţi mai mult ASPIRIN PLUS C decât trebuie

În timpul tratamentului, este posibil să manifestaţi ameţeală şi ţiuit în urechi – acestea sunt semne tipice ale supradozajului.

Dacă suspectaţi supradozajul cu acest medicament, opriţi tratamentul şi adresaţi-vă imediat unui medic.

Dacă uitaţi să utilizaţi ASPIRIN PLUS C

Dacă aţi omis o doză, administraţi-o cât mai curând posibil, fără a dubla doza; continuaţi tratamentul aşa cum a fost prezentat mai sus sau aşa cum v-a prescris medicul dumneavoastră.

 

4.             Reacţii adverse posibile

Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.

Reacţiile adverse posibile determinate de acidul acetilsalicilic sunt:

Tulburări gastrointestinale:

  • dureri abdominale, pirozis, greaţă, vărsături;
  • hemoragii gastrointestinale manifeste (hematemeză, melenă) sau oculte care pot produce anemie feriprivă; aceste hemoragii sunt mai frecvente la doze mari;
  • ulcer gastro-duodenal complicat, în anumite cazuri, cu perforaţie, cu testele de laborator şi semnele clinice

S-au descris cazuri izolate de tulburări ale funcţiei hepatice (creşterea transaminazelor), renale şi hipoglicemie.

Tulburări ale sistemului nervos

De obicei, ameţeala şi tinitusul reprezintă simptome ale supradozajului.

Tulburări hematologice şi limfatice

Datorită efectului asupra agregării plachetare, acidul acetilsalicilic poate fi asociat cu un risc crescut de sângerare.

Tulburări ale sistemului imunitar

Urticarie, erupții cutanate, edem, prurit, rinite, congestie nazală, astm bronşic, stop cardio-respirator şi foarte rar, reacţii severe precum reacţii anafilactice.

Reacţiile adverse posibile determinate de acidul ascorbic

La doze mari (>1 g), pot să apară tulburări digestive (pirozis şi diaree) sau urinare (precipitarea calculilor de uraţi, cisteină şi/sau oxalaţi).

La pacienţii cu deficit de G6PD, doze mari de acid ascorbic pot provoca hemoliză.

Dacă apare oricare dintre reacţiile menţionate mai sus nu mai utilizaţi ASPIRIN PLUS C. Spuneţi medicului dumneavoastră, pentru ca acesta să poată determina gravitatea reacţiilor adverse şi să decidă asupra măsurilor necesare. Trebuie să întrerupeţi utilizarea ASPIRIN PLUS C la primele semne de hipersensibilitate.

Orice apariţie a scaunelor negre (scaune ca păcura, semn al hemoragiei gastrice) trebuie comunicată imediat medicului.

Raportarea reacţiilor adverse

Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa acestui medicament.

 

5.             Cum se păstrează ASPIRIN PLUS C

Nu lăsaţi acest medicament la vederea şi îndemâna copiilor.

Nu utilizaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe etichetă, după EXP. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective. A se păstra la temperaturi sub 25°C, în ambalajul original.

Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei menajere sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să eliminaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.

 

6.             Conţinutul ambalajului şi alte informaţii

Ce conţine ASPIRIN PLUS C

-Substanţele active sunt acidul acetilsalicilic şi acidul ascorbic. Fiecare comprimat efervescent conţine acid acetilsalicilic 400 mg şi acid ascorbic 240 mg.

- Celelalte componente sunt: citrat monosodic, hidrogenocarbonat de sodiu, carbonat de sodiu, acid

Cum arată ASPIRIN PLUS C şi conţinutul ambalajului

ASPIRIN PLUS C se prezintă sub formă de comprimate efervescente albe, rotunde, marcate pe fața superioară cu „crucea Bayer”, cu diametrul 25,4 mm.

Cutie cu 5 plicuri multistratificate din hârtie/PE/Al/surlin a câte 2 comprimate efervescente. Cutie cu 10 plicuri multistratificate din hârtie/PE/Al/surlin a câte 2 comprimate efervescente.

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă şi fabricantul

Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă:

BAYER S.R.L.

Șos. București-Ploiești nr. 1A, clădire B, etaj 1

Sector 1, 013681 București, România

Fabricantul

BAYER BITTERFELD GmbH,

Salegaster Chausse 1, 06803 Greppin

Germania

 

Acest prospect a fost revizuit în Martie, 2021.

AfectiuneRaceala si gripa
vitamine_si_mineraleVitamina C
tip_produsFara zahar
SimptomeFebra acuta (sindrom febril acut)
Indicat pentruDureri de muschi
Compozitie produsVitamina C, Acid acetilsalicilic
Functie produsAnalgezic , Antipiretic, Imunostimulator
adresabilitateUz general
Forma prezentareComprimate efervescente
BrandBayer
Zona corpSistemic
Scrie o recenzie

Review-uri si Pareri Aspirin® plus C 400 mg/ 240 mg x 10 comprimate efervescente


Rating-ul dumneavoastra

mattca.ro este o farmacie pentru tine si familia ta! La noi gasesti online: medicamente fara reteta, suplimente alimentare, vitamine si minerale de la branduri de top, produsele tale preferate de ingrijre, cosmentice si dermatocosmetice, produse pentru bebelusi, tehnica si aparatura medicala.

Beneficiile mattca.ro:

  • Livrarea in orice sat din Romania cu o taxa unica de transport de 13,9 lei, pentru platile online
  • Livrarea in peste 20 de tari din Europa
  • Parteneriate cu brand-uri de renume
  • Oferte si promotii noi, lunar
  • Cantitati economice (pachete avantajoase)
  • Sfaturi si informatii utile in articolele de pe Blog

Cumparate frecvent impreuna

  1. Bepanthen unguent 30g

    Bepanthen unguent 30g

    24,89 Lei TVA inclus
    lipsa stoc
  2. Aspirin® cardio 100 mg x 28 comprimate gastrorezistente

    Aspirin® cardio 100 mg x 28 comprimate gastrorezi...

    15,04 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Canesten® GYN Uno 500 mg capsula vaginala moale x 1doza unica

    Canesten® GYN Uno 500 mg capsula vaginala moale x...

    43,15 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Claritine® 10 mg x 10 comprimate

    Claritine® 10 mg x 10 comprimate

    19,86 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Canesten® 10mg/g crema x 30 g

    Canesten® 10mg/g crema x 30 g

    31,26 Lei TVA inclus
    in stoc

Poate ai vrea sa incerci

  1. Gaviscon cu aroma de capsuni x 24 comprimate masticabile

    Gaviscon cu aroma de capsuni x 24 comprimate masti...

    14,57 Lei TVA inclus
    in stoc
  2. Amniocen - Decasept lamaie 24compr.

    Amniocen - Decasept lamaie 24compr.

    7,46 Lei TVA inclus
    in stoc
  3. Good Routine - Daily Quercetin 500mg 30caps, Secom

    Good Routine - Daily Quercetin 500mg 30caps, Secom

    43,13 Lei TVA inclus
    in stoc
  4. Saliform® Forte crema x 50 g

    Saliform® Forte crema x 50 g

    17,44 Lei TVA inclus
    in stoc
  5. Redoxon - Vitamina C 1000mg aroma portocala 30compr.eff

    Redoxon - Vitamina C 1000mg aroma portocala 30comp...

    34,87 Lei TVA inclus
    in stoc
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.

Produsul a fost adaugat in cos

Mesaje
meniu
Cosul meu